Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Ukrainę przeraziły własne decyzje
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 07 sierpień 2018 14:02 Autor: Andreas

Ukrainę przeraziły własne decyzje

Ukraińska gospodarka definitywnie upadnie, jeśli granice z Rosją zostaną zamknięte – powiedział deputowany Rady Najwyższej z ramienia Partii Radykalnej Ihor Mosiychuk w telewizji 112 Ukraina.

Jego zdaniem zawieszenie komunikacji kolejowej uderzy przede wszystkim w samych Ukraińców, którzy pracują poza krajem, ale wyrządzi też poważne szkody ukraińskiej gospodarce.

Miliony Ukraińców, bez względu na to, jak są traktowani, ale wciąż są Ukraińcami, obywatelami Ukrainy, pracuje w Federacji Rosyjskiej. Jeśli jutro, powiedzmy, granice zostaną zamknięte, jak wrócą do domów? Pocztą, w paczce? Jak mają potem zarobić? A nasza gospodarka, które i tak jest w stagnacji dzięki naszym żebrakom (politykom – przyp. red.), definitywnie upadnie – powiedział Mosiychuk.

Wcześniej minister infrastruktury Wołodymyr Omelan oświadczył, że Kijów rozważa zawieszenie komunikacji kolejowej z Moskwą. Pod koniec 2017 roku twierdził, że Ukraina straci na tym jedynie jedną hrywnę.

Ukraiński operator kolejowy Ukrzaliznyciapoinformował, że najbardziej dochodowym ukraińskim pociągiem w 2017 roku był skład Kijów-Moskwa. Na biletach zarobiono prawie 6 mln hrywien. Jednocześnie dalekobieżne przewozy pasażerskie na Ukrainie okazały się nierentowne. W sumie straty wyniosły 3,5 mld hrywien.

W październiku 2015 roku z inicjatywy Kijowa zawieszono połączenia lotnicze między Ukrainą a Rosją. Pociągi pasażerskie nadal kursują, ale jest ich kilkakrotnie mniej w porównaniu z okresem sprzed Majdanu. Aktualnie między tymi państwami nie ma bezpośrednich połączeń rosyjskich składów. Przez terytorium Ukrainy przejeżdża tylko jeden pociąg relacji Moskwa-Kiszyniów-Moskwa. Reszta pociągów, łączących Rosją i Ukrainę, należy do Kolei Ukraińskich i kolei państw członkowskich WNP.Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 07 sierpień 2018 14:30
alexjones.pl Inne Drobne informacje Ukrainę przeraziły własne decyzje