Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Gdzie w Europie zakazana jest burka?
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 09 sierpień 2018 08:19 Autor: Andreas

Gdzie w Europie zakazana jest burka?

Boris Johnson, były minister spraw zagranicznych w rządzie brytyjskim  wywołał kontrowersje, stwierdzając, że muzułmanki noszące burki „wyglądają jak skrzynki pocztowe”.

Polemika w tej kwestii stanowi sedno debaty nad tym, czy zasłony całej twarzy ograniczają wolność osobistą kobiet i czy ich zakaz uderza w wolności religijne.

W Wielkiej Brytanii nie rozważa się wprowadzenia zakazu burki. Jednak kilka krajów europejskich wyjęło spod prawa pełną zasłonę w miejscach publicznych – Francja, Belgia, Austria, Łotwa, Bułgaria, a ostatnio także Dania. Deputowani w Norwegii głosowali za zakazem noszenia burki, ale nie wiadomo, czy oficjalnie stanie się on prawem, czy też nie.

W innych krajach obowiązują częściowe zakazy. W Holandii burki i nikaby są zakazane w szkołach, szpitalach i transporcie publicznym, ale nie na ulicy. W Niemczech, w południowej Bawarii, zakazano pełnej zasłony, a w całym kraju jest zabroniona podczas jazdy samochodem. Włochy i Hiszpania wydały lokalne zakazy, ale nie ogólnokrajowe, podczas gdy w Rosji hidżab jest zabroniony w regionie Stawropolskim.

Tymczasem Szwajcaria ma zamiar przystąpić do referendum po tym, jak rząd odrzucił oddolną kampanię za wprowadzeniem zakazu. Obowiązuje on jednak w kantonie Ticino.

JP

Źródło: Euroislam – imigracja, terroryzm, radykalny islam, prawa człowieka


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 09 sierpień 2018 10:02
alexjones.pl Inne Drobne informacje Gdzie w Europie zakazana jest burka?