Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Łukaszenka: Białoruś nie powtórzy losu Ukrainy
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 21 sierpień 2018 08:41 Autor: Andreas

Łukaszenka: Białoruś nie powtórzy losu Ukrainy

Nasz los został określony przez Boga – być trwałym mostem między Wschodem a Zachodem – oświadczył białoruski prezydent.

Odpowiadając na krytykę internautów, prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka zapewnił, że jego kraj nie zamierza zwracać się w stronę Zachodu, ale stara się budować dobre relacje z sąsiadami. Jego zdaniem Rosja, jak nikt inny, dąży do nawiązania stosunków z Zachodem i ze Stanami Zjednoczonymi- poinformowała agencja Belta.

— Niektórzy, zwłaszcza Rosjanie, gardłują: „Łukaszenka chce coś udowodnić lub pokazać Putinowi”. Znamy się pewnie od 20 lat. Co mam udowodnić Putinowi? Znamy się jak łyse konie. Co mamy sobie jeszcze udowadniać? Nie jeżdżę na Kreml raportować. Uzgodniliśmy nasze stanowiska. Mamy najbardziej zacieśnioną współpracę – w związku Białorusi i Rosji. Podpisaliśmy masę, ponad sto aktów normatywno-prawnych, stworzyliśmy określoną bazę. Ustnie możemy podejmować decyzje i wdrażać je. Mamy bardzo dobre i bliskie stosunki – zapewnił Łukaszenka.

— Nie chcemy, aby powtórzyło się to, co dzieje się na Ukrainie z Rosją. Tego konfliktu. Potrzebne nam to? I Rosja tego nie potrzebuje. Ponieważ ma jedno okno na tysiąc kilometrów ze wschodu na zachód — Białoruś. Rosja potrzebuje stabilnej Białorusi. Rozumiem i mówię o tym: Rosja boi się stracić… Nie daj Boże, niektórzy gryzipiórkowie piszą, że „Białoruś zwróci się w stronę Zachodu”. W żadną stronę nie zwrócimy się i nie zamierzamy się zwracać. Nasz los jest określony przez Boga – być tutaj, w centrum Europy. Być trwałym silnym mostem między Wschodem a Zachodem — oświadczył Łukaszenka.Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Wtorek, 21 sierpień 2018 10:16
alexjones.pl Inne Drobne informacje Łukaszenka: Białoruś nie powtórzy losu Ukrainy