Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosyjskie MSZ dziwi postawa Polski
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 24 sierpień 2018 07:57 Autor: Andreas

Rosyjskie MSZ dziwi postawa Polski

Polska nie wyraża zainteresowania wznowieniem małego ruchu granicznego. Moskwa ubolewa, że Warszawa upiera się przy tworzeniu sztucznych barier i przeszkadza w normalnej komunikacji obywateli - oznajmiła rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa.

„Jak wiadomo, 4 lipca 2016 roku strona polska pod pretekstem wzmocnienia środków bezpieczeństwa w związku z przeprowadzeniem szczytu NATO w Warszawie i Światowych Dni Młodzieży w Krakowie tymczasowo zawiesiła obowiązywanie punktu porozumienia o małym ruchu granicznym dotyczącego wjazdu na jej terytorium mieszkańców obwodu kaliningradzkiego. Rosja musiała podjąć działania w odpowiedzi i analogicznie zawiesiła mały ruch graniczny z Polską" — oznajmiła dyplomatka dzisiaj podczas briefingu.

„Wydarzenia będące powodem do wskazanych działań Warszawy od dawna dobiegły końca, ale strona polska wyraźnie nie dąży do odblokowania sytuacji, co nie może nie zdumiewać. Wszystkie złożone przez nas propozycje, żeby wrócić do obowiązującego wcześniej porządku — spotykają się z konfrontacyjną retoryką. Obecnie Polska nie przejawia zainteresowania wznowieniem małego ruchu granicznego. W rezultacie cierpią interesy ludzi po obu stronach granicy" — oznajmiła Zacharowa. 

Pozostaje jedynie ubolewać, że Warszawa upiera się przy tworzeniu sztucznych barier i przeszkadza w normalnej komunikacji obywateli — podsumowała Zacharowa. Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 24 sierpień 2018 10:02
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosyjskie MSZ dziwi postawa Polski