Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Trump nie został zaproszony na pogrzeb McCaina
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 27 sierpień 2018 08:39 Autor: Andreas

Trump nie został zaproszony na pogrzeb McCaina

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie został zaproszony na pogrzeb senatora Johna McCaina, który zmarł w niedzielę.

Oczekuje się, że na ceremonii pojawią się dwaj byli prezydenci Stanów Zjednoczonych — Barack Obama i George W. Bush, a także obecny wiceprezydent Mike Pence.

Republikański senator z Arizony zmarł w niedzielę w wieku 81 lat z powodu agresywnej postaci raka mózgu. Dzień wcześniej krewni McCaina ogłosili, że postanowił przerwać leczenie.

John McCain był uważany za jednego z najbardziej wpływowych polityków amerykańskich. Miał reputację „jastrzębia” w polityce zagranicznej i wspierał zbrojną interwencję Stanów Zjednoczonych na całym świecie. W 2008 roku McCain był kandydatem na prezydenta Partii Republikańskiej, ale przegrał z Barackiem Obamą w wyborach.

Senator skrytykował politykę zagraniczną Donalda Trumpa i zarzucił mu „miękkość” wobec Moskwy, a Rosję nazwał „stacją benzynową w przebraniu kraju”. Wzywał również wielokrotnie do zaostrzenia antyrosyjskich sankcji.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 27 sierpień 2018 10:57
alexjones.pl Inne Drobne informacje Trump nie został zaproszony na pogrzeb McCaina