Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Ulica McCaina w Kijowie?
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 28 sierpień 2018 07:38 Autor: Andreas

Ulica McCaina w Kijowie?

W Kijowie zaproponowano, aby zmienić nazwę jednej z ulic na cześć amerykańskiego senatora Johna McCaina. Odpowiednia petycja została zarejestrowana w poniedziałek na portalu administracji miasta Kijowa.

Senator USA z Arizony zmarł w niedzielę w wieku 81 lat. McCain od roku zmagał się ze złośliwym rakiem mózgu. W piątek krewni senatora poinformowali, że przerwał leczenie.

„On (McCain — red.) był wielkim przyjacielem i obrońcą Ukrainy. Uważam, że jego nazwisko powinno zostać uwiecznione w nazwie jednej z ulic naszego miasta! Proponuję, aby zmienić nazwę ulicy, przy której mieszkam, Żmerinską lub nazwać nową ulicę w Kijowie” — czytamy w tekście petycji.

Aby dokument trafił do rozpatrzenia władz, musi go poprzeć minimum 10 tysięcy osób. Według stanu na godzinę 14:00 czasu środkowoeuropejskiego petycja została podpisana przez osiem osób.

Ponadto na stronie internetowej Rady Miasta Kijowa zarejestrowano jeszcze trzy petycje z propozycją, aby zmienić nazwę ulicy, szosy, placu lub parku na cześć McCaina. Zebrały po trzy-cztery podpisy.

Pomysł zmiana nazwy jednej z ulic lub alei w Kijowie na cześć McCaina wcześniej poparł również doradca ministra wpraw wewnętrznych Ukrainy Zorian Szkiriak. Wyraził nadzieję, że deputowani Rady Miasta Kijowa i burmistrz Kijowa Witalij Kliczko zrealizują go.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 28 sierpień 2018 09:17