Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Media: Izrael potajemnie sponsorował syryjskich powstańców
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 07 wrzesień 2018 09:06 Autor: Andreas

Media: Izrael potajemnie sponsorował syryjskich powstańców

Izrael potajemnie zbroił i sponsorował formacje powstańcze na południu Syrii, które nie pozwalały proirańskim siłom i terrorystom z ugrupowania PI na zajęcie pozycji w rejonach przy granicy syryjsko-izraelskiej - pisze gazeta Foreign Policy, powołując się na ponad 20 dowódców i członków tych formacji.

Zgodnie z danymi chodzi o co najmniej 12 grup, które otrzymywały broń i wsparcie finansowe w ciągu kilku ostatnich lat. Izraelskie struktury siłowe przekazywały broń przez trzy punkty łączące sporne Wzgórza Golan i Syrię. Ostatnią partię przekazano w lipcu tego roku.

Według obliczeń Foreign Policy każdy powstaniec otrzymywał wynagrodzenie w wysokości około 75 dolarów. Formacje między innymi otrzymywały karabiny, karabiny maszynowe, moździerze i pojazdy transportowe a także dodatkowe środki na zakup broni na czarnym rynku w Syrii — pisze gazeta, powołując się na powstańców i dziennikarzy.

Podobne doniesienia wcześniej już pojawiały się w innych mediach, w tym w gazecie Wall Street Journal, która powołała się na słowa kilku syryjskich powstańców.  Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 07 wrzesień 2018 10:53
alexjones.pl Inne Drobne informacje Media: Izrael potajemnie sponsorował syryjskich powstańców