Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Euro rusza na pomoc Ukrainie
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 15 wrzesień 2018 08:00 Autor: Andreas

Euro rusza na pomoc Ukrainie

Ukraina i Unia Europejska podpisały czwarty program pomocy makrofinansowej dla kraju w wysokości 1 miliarda euro. Transmisję z podpisania memorandum prowadziły ukraińskie stacje telewizyjne.

„Właśnie podpisano memorandum o porozumieniu i umowę kredytową pomiędzy Ukrainą a UE dotycząca czwartego programu pomocy makrofinansowej UE dla Ukrainy. Porozumienie o czwartym programie pomocy makrofinansowej dla Ukrainy jest praktycznym rezultatem moich poprzednich porozumień politycznych z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jean-Claudem Junckerem na szczycie „Partnerstwa Wschodniego”. UE zapewnia Ukrainie pomoc makrofinansową od 2014 roku” — oświadczył prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który uczestniczył w podpisaniu porozumienia.

Poprzedni podobny program z kwotą finansowania w wysokości 1,8 miliarda euro został zatwierdzony dla Ukrainy w 2015 roku. Z tej kwoty kraj otrzymał 1,2 miliarda euro w zamian za przeprowadzenie reform. Jednak Komisja Europejska, jako zarządzający programem,  nie przyznał krajowi ostatniej transzy, ponieważ jego władze nie wypełniły szeregu warunków, w tym w kwestii reform w zakresie walki z korupcją. Dlatego walka z korupcją musi stać się jednym z warunków przyznania Ukrainie nowej pomocy finansowej od UE, o czym wcześniej informowała Komisja Europejska.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 15 wrzesień 2018 11:53
alexjones.pl Inne Drobne informacje Euro rusza na pomoc Ukrainie