Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Nie żyje Polak ranny w zamachu w Strasburgu
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 17 grudzień 2018 07:20 Autor: Andreas

Nie żyje Polak ranny w zamachu w Strasburgu

Bartosz Niedzielski, który został ranny w zamachu terrorystycznym w Strasburgu, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Informację o jego śmierci za pomocą sieci społecznościowych przekazało jego rodzeństwo.

Bartosz Niedzielski od 20 lat mieszkał w Strasburgu. 11 grudnia, kiedy doszło do zamachu, wybrał się do jednego z klubów na koncert. Zamachowiec Cherif Chekatt postrzelił go w głowę.

Według relacji świadków Polak wraz z kolegami nie dopuścił do tego, aby zamachowiec wszedł do klubu i zabił kolejne osoby.

Kondolencje rodzinie zmarłego złożyło polskie MSZ, swoje ubolewanie z powodu śmierci Polaka wyraził także prezydent Andrzej Duda, który osobiście znał Bartosza Niedzielskiego. 

We wtorek wieczorem 29-letni mężczyzna otworzył ogień w pobliżu jarmarku bożonarodzeniowego w Strasburgu. Funkcjonariusze organów ścigania podczas operacji specjalnej wyeliminowali sprawcę ataku, pochodzącego ze Strasburga Cherifa Chekatta, który był znany organom ścigania w związku z licznymi naruszeniami prawa. Poinformowano, że 29-letni Cherif Chekatt ukrywał się w jednym z magazynów w dzielnicy Meno. Został zabity po tym, jak wdał się w strzelaninę z policją. Żaden z funkcjonariuszy nie został ranny.


Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 17 grudzień 2018 09:17
alexjones.pl Inne Drobne informacje Nie żyje Polak ranny w zamachu w Strasburgu