Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje BBC opowiedziała o inscenizacji „ataku chemicznego” w Syrii
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 14 luty 2019 07:02 Autor: Andreas

BBC opowiedziała o inscenizacji „ataku chemicznego” w Syrii

Producent BBC Syria Riam Dalati powiedział, że sceny w szpitalu po ataku chemicznym w syryjskiej Dumie były zainscenizowane. „Po sześciu miesiącach dochodzenia mogę bez wątpienia potwierdzić, że scena nakręcona w szpitalu w Dumie została zainscenizowana. Nie było ofiar w szpitalu” - napisał producent na swoim mikrobobogu w Twitterze.

„Atak nastąpił, sarin nie został wykorzystany, ale musimy czekać na wnioski OPCW, aby potwierdzić, czy użyto chloru. Ale cała reszta związana z atakiem została sfabrykowana w celu wzmocnienia efektu” — napisał Dalati.

Wcześniej Zachód oskarżył Damaszek o atak chemiczny na syryjskie miasto Duma we Wschodniej Gutie i zagroził wojskowym uderzeniem. Jako dowód ataku chemicznego organizacja „Białe Hełmy” wykorzystała kadry, na których przedstawiono mieszkańców Dumy, w tym dzieci, których lekarze rzekomo próbują ratować przed działaniem toksycznych substancji.

MSZ Rosji stwierdziło, że celem fałszywych informacji na temat użycia substancji toksycznych przez syryjskie wojska jest ochrona terrorystów i usprawiedliwienie ewentualnych uderzeń z zewnątrz. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej 13 marca poinformował o przygotowywanych przez bojowników prowokacjach we Wschodniej Gucie z inscenizacją użycia broni chemicznej.

Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 14 luty 2019 12:11
alexjones.pl Inne Drobne informacje BBC opowiedziała o inscenizacji „ataku chemicznego” w Syrii