Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja podała warunki tranzytu gazu przez Ukrainę
Kategoria: Wzmianki   Środa, 06 marzec 2019 07:27 Autor: Andreas

Rosja podała warunki tranzytu gazu przez Ukrainę

Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew podał warunki, przy których będzie kontynuowany tranzyt rosyjskiego gazu przez Ukrainę. Opowiedział o tym w wywiadzie dla gazety Luxemburger Wort.

Premier zaznaczył, że Rosja jest gotowa utrzymać tranzyt gazu przez Ukrainę po 2019 roku. Będzie to jednak możliwe tylko przy uregulowaniu relacji między spółkami, korzystnych parametrach ekonomicznych i komercyjnych transakcji, a także stabilnym otoczeniu politycznym.

Miedwiediew zaznaczył również, że Rosja nie sprzeciwia się tranzytowi gazu przez Ukrainę. Większa liczba nowych rurociągów będzie w stanie zagwarantować niezawodność dostaw, ale ich obecność nie oznacza rezygnacji z istniejących tras — dodał.

W lutym rosyjski minister energetyki Aleksander Nowak powiedział, że transport gazu do Europy przez Ukrainę jest dla Moskwy nieopłacalny. Według niego ukraiński kierunek kosztuje 2-2,5 razy więcej niż alternatywne trasy, jak „Jamał-Europa” czy Nord Stream, ze względu na przestarzały system transportu gazu Ukrainy.Źródło: Sputnik Polska


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 06 marzec 2019 09:17
alexjones.pl Inne Drobne informacje Rosja podała warunki tranzytu gazu przez Ukrainę