Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Niemcy będą świętować zjednoczenie Krymu z Rosją
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 15 marzec 2019 07:05 Autor: Andreas

Niemcy będą świętować zjednoczenie Krymu z Rosją

Niemiecka delegacja przybędzie na Krym z czterodniową wizytą, aby świętować piątą rocznicę zjednoczenia półwyspu z Rosją, powiedział Sputnikowi przewodniczący Komisji Parlamentarnej ds. Stosunków Międzyetnicznych Jurij Gempel.

„Niemiecka delegacja przybędzie na Krym 16 marca w składzie dziesięciu osób. Podczas wizyty przewidziano spotkanie z kierownictwem krymskiego parlamentu, a także ich udział w obchodach z okazji piątej rocznicy zjednoczenia półwyspu z Rosją. W skład delegacji wejdą przedstawiciele stowarzyszeń publicznych Niemiec i dziennikarze” - powiedział Gempel.

Według niego delegacja zamierza ocenić rzeczywistą sytuację na Krymie i dynamikę rozwoju.

„Przybycie zagranicznych delegacji z Europy jest uznaniem Krymu za integralną część Federacji Rosyjskiej” - podkreślił Gempel.

Przeczytaj również: Krym w zamian za NATO - Saakaszwili ujawnił plan Poroszenki

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili oświadczył, że prezydent Ukrainy Petro Poroszenko w 2014 roku „przyzwyczaił się do idei”, że Krym znów stał się rosyjski. Według polityka Poroszenko planował „wymienić” utratę Krymu na członkostwo w Unii Europejskiej i NATO.Źródło: Sputnik Polska – najświeższe wiadomości i analityka: radio, foto, wideo, infografika


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Piątek, 15 marzec 2019 08:11
alexjones.pl Inne Drobne informacje Niemcy będą świętować zjednoczenie Krymu z Rosją