Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje W Niemczech postanowiono karać za odmowę szczepienia przeciwko odrze
Kategoria: Wzmianki   Poniedziałek, 06 maj 2019 08:41 Autor: Andreas

W Niemczech postanowiono karać za odmowę szczepienia przeciwko odrze

Dzieci w wieku przedszkolnym, które nie są szczepione przeciwko odrze, powinny zostać wykluczone z przedszkoli, a ich rodzice ukarani grzywną, powiedział niemiecki minister zdrowia Jens Spahn w wywiadzie dla gazety „Bild am Sonntag”. Dodał, że resort przygotował już odpowiedni projekt ustawy.

Chcemy chronić wszystkie dzieci przed odrą, więc każdy, kto chodzi do przedszkola lub szkoły, powinien zostać zaszczepiony. Ponieważ uczęszczanie do przedszkoli nie jest obowiązkowe, dzieci bez szczepień zostaną wykluczone

– cytują jego słowa rosyjskie media.

Wyjaśnił, że uczniowie szkół nie mogli zostać uwzględnieni w projekcie ustawy, ponieważ uczęszczanie do szkół w Niemczech jest obowiązkowe. Niemiecki minister sprecyzował, że ci, którzy nie zaszczepią dzieci w wieku szkolnym, otrzymają grzywnę w wysokości do 2,5 tysiąca euro.

Aby ustawa weszła w życie, musi ją zatwierdzić Bundestag. Spahn spodziewa się, że nastąpi to już w 2019 roku. Dyskusja na temat szczepień dzieci trwa w Niemczech od kilku miesięcy. W tym roku zapadalność na odrę znacznie wzrosła w Europie, w tym w Polsce, a Ukraina była liderem pod tym względem. Niemieckie przepisy nie zobowiązują do szczepień dzieci.


Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 06 maj 2019 11:07
alexjones.pl Inne Drobne informacje W Niemczech postanowiono karać za odmowę szczepienia przeciwko odrze