Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Amerykańska ambasada wywiesiła tęczowe flagi
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 25 czerwiec 2019 08:06 Autor: Andreas

Amerykańska ambasada wywiesiła tęczowe flagi

Budynki należące do Ambasady Stanów Zjednoczonych w Warszawie zostały przyozdobione tęczowymi flagami, będącymi głównym symbolem ruchu LGBT. Amerykańscy urzędnicy chcieli w ten sposób dołączyć do międzynarodowej kampanii na rzecz mniejszości seksualnych, którą właśnie na czerwiec zaplanował prezydent Donald Trump.

Gospodarz Białego Domu już na początku czerwca napisał na Twitterze,  że „w związku z obchodami Miesiąca Dumy LGBT i uznaniem wyjątkowego wkładu osób LGBT w nasz wielki naród, stańmy również solidarnie z wieloma osobami LGBT, które mieszkają w dziesiątkach krajów na całym świecie, które karzą, więzią, a nawet wykonują egzekucje osób ze względu ich orientację seksualną”.

Jego administracja tym samym ”rozpoczęła globalną kampanię mającą na celu dekryminalizację homoseksualizmu i zaproszenie wszystkich narodów do przyłączenia się do tego wysiłku”, zaś jednym z jej elementów jest wieszanie tęczowych flag na budynkach amerykańskich przedstawicielstw dyplomatycznych. Do akcji dołączyła się również amerykańska placówka w Warszawie, która od dzisiaj jest przyozdobiona w symbole ruchów LGBT.

Na podstawie: rp.pl.

Zobacz również:Źródło: AUTONOM.PL 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 czerwiec 2019 09:50
alexjones.pl Inne Drobne informacje Amerykańska ambasada wywiesiła tęczowe flagi