Wydrukuj tę stronę
Kategoria: Wzmianki   Środa, 04 wrzesień 2019 09:46 Autor: Andreas

Samochody bez kierowców wyjeżdżają na polskie drogi

Pierwszy autonomiczny minibus w najbliższych dniach pojawi się w Gdańsku. A na autostradzie A4 niedługo ruszą testy innowacyjnego bezzałogowego samochodu — informuje „Rzeczpospolita”.

Jak pisze „Rzeczpospolita”, w ten piątek na drogi Gdańska wyjedzie pierwszy bezzałogowy minibus. Przez miesiąc ma testowo wozić pasażerów do oliwskiego zoo, przejazd będzie darmowy. Na pokład elektryczny minibuz jednorazowo zabierze do 12 osób, w tym operatora. Droga, którą będzie poruszać się pojazd, ze względu bezpieczeństwa zostanie wyłączona z ruchu. Później podobne testy mają odbywać się w Jaworznie czy Rzeszowie.

Natomiast pierwsze testy bezzałogowego samochodu w normalnych warunkach drogowych, bez wyłączania drogi z normalnego użytkowania, przeprowadzone zostaną w okolicach Krakowa.

„W przyszłym tygodniu na autostradzie A4, na odcinku między Krakowem a Tarnowem, ruszą pierwsze w Polsce testy autonomicznego samochodu. Pojazd ma się poruszać w normalnym ruchu drogowym i będzie sterowany przez sztuczną inteligencję, a przez człowieka jedynie nadzorowany” — podaje „Rzeczpospolita”.

Autorami projektu są przedstawiciele amerykańskiej firmy Aptiv.Źródło: Sputnik Polska 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 04 wrzesień 2019 11:27