Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie dopuszczania do interwencji niepolskich służb na terenie naszego kraju
Kategoria: Wzmianki   Czwartek, 30 styczeń 2014 22:18 Autor: admin

Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie dopuszczania do interwencji niepolskich służb na terenie naszego kraju

Stowarzyszenie OBURZENI, dążące do zastąpienia niedemokratycznego, pookrągłostołowego systemu w Polsce rzeczywistą demokracją, wyraża stanowczy sprzeciw wobec niedawnego przyjęcia przez Sejm RP ustawy o udziale zagranicznych funkcjonariuszy w operacjach na terenie Polski w wypadku „zagrożenia bezpieczeństwa publicznego oraz porządku publicznego”.

Naszym zdaniem skutki takiego prawa zagrażają potencjalnie naszej suwerenności i kojarzyć się mogą Polakom z pamiętaną z czasów PRL-u „bratnią pomocą” państw komunistycznych, w wyniku której dławiono ruchy niepodległościowe w tychże państwach. Rada Ministrów – naszym zdaniem – nie powinna mieć prawa do podejmowania decyzji o zgodzie na pobyt obcych służb na ternie państwa polskiego.

Można również odnieść wrażenie, iż obecne władze polskie dążą do wprowadzenia w życie ustawy naruszającej także naszą Konstytucję RP (np. art. 5, 26.1 czy 31.3), gdyż obawiają się nieskuteczności ewentualnych interwencji polskich służb np. w przypadku antyrządowych demonstracji itp. Rodzi to również słuszne skojarzenia z funkcjonowaniem obozu państw komunistycznych i czasami PRL-u.  

Zdając sobie w pełni sprawę, iż niewielkie jest prawdopodobieństwo niepodpisania tej ograniczającej naszą suwerenność ustawy przez Prezydenta RP, oświadczamy, iż zrobimy wszystko, by doprowadzić do uznania tego prawa za niezgodne z Konstytucją RP przez Trybunał Konstytucyjny.

 

w imieniu Rady Koordynacyjnej

stowarzyszenia OBURZENI

Antoni Gut

Przewodniczący

www.oburzeni.org.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 03 luty 2014 20:07
alexjones.pl Inne Drobne informacje Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie dopuszczania do interwencji niepolskich służb na terenie naszego kraju