Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Komisja Europejska nie zmieni wytycznych w sprawie kwot imigrantów
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 05 czerwiec 2015 00:01 Autor: admin

Komisja Europejska nie zmieni wytycznych w sprawie kwot imigrantów

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział w środę, że mimo sprzeciwu niektórych państw członkowskich, Unia Europejska nie zrezygnuje z rozmieszczenia uchodźców w państwach należących do „Wspólnoty”.

Juncker zabrał głos podczas ceremonii otwarcia Europejskich Dni Rozwoju. Podczas wystąpienia stwierdził, że UE nie jest celem samym w sobie, ale ma przynosić obopólne korzyści wszystkim jej uczestnikom. Dlatego odrzucił wizję dwubiegunowego świata, w którym część państw stale się rozwija, natomiast inne ciągle żyją w stagnacji. Skrytykował przy tym zmniejszenie przez niektóre państwa środków odprowadzanych do programu Oficjalnej Pomocy Rozwojowej, która trafia do państw trzeciego świata.

Z powodu podobnych działań, UE postanowiła zaproponować przyjęcie przez państwa członkowskie imigrantów. Według Junckera, osoby opuszczające swoje kraje z powodów politycznych i gospodarczych powinny mieć prawo do godności. Dlatego mimo sprzeciwu części członków UE Komisja Europejska nie zamierza wycofywać się ze swoich planów rozmieszczenia na kontynencie uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

na podstawie: euractiv.comŹródło: AUTONOM.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 14 czerwiec 2015 19:21
alexjones.pl Inne Drobne informacje Komisja Europejska nie zmieni wytycznych w sprawie kwot imigrantów