Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Obrońcy praw człowieka zażądali od rządu w Kenii, aby ten zniszczył bazy danych pacjentów z HIV
Kategoria: Wzmianki   Niedziela, 21 czerwiec 2015 15:53 Autor: admin

Obrońcy praw człowieka zażądali od rządu w Kenii, aby ten zniszczył bazy danych pacjentów z HIV

Sąd Najwyższy Kenii rozważa pozew obrońców praw człowieka, żądających od rządu zbadania praktyk przechowywania informacji o ludziach żyjących z HIV. W pozwie działacze domagają się zniszczenia baz danych, zawierających informacje o chorych.

Według skarżących, obecność takich baz z danymi pacjentów narusza prawo obywateli do prywatności. Ponad 1,6 mln osób w Kenii, w tym 500 tys. dzieci, żyje z HIV, donosi BBC. W lutym br. prezydent Kenii Uhuru Kenyatta wydał dekret dotyczący prowadzenia ewidencji osób żyjących z HIV, w tym kobiet w ciąży, aby zapewnić im lepszą opiekę medyczną.

Liczba osób zainfekowanych wirusem HIV na siecie wynosi obecnie 35 milionów, ale stabilizuje się. Stwierdzono, że coraz większa liczba osób chorych na HIV ma dostęp do tej terapii a jednocześnie spada liczba nowych zakażeń. W zeszłym roku około 12,9 miliona osób miało dostęp do leczenia. Dla porównania, w 2010 roku liczba ta wynosiła tylko 5 milionów. Z każdym kolejnym rokiem stopniowo spada liczba osób zarażonych wirusem.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Niedziela, 21 czerwiec 2015 19:56
alexjones.pl Inne Drobne informacje Obrońcy praw człowieka zażądali od rządu w Kenii, aby ten zniszczył bazy danych pacjentów z HIV