Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Zamach terrorystyczny w Gdasku
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 04 grudzień 2015 01:18 Autor: admin

Zamach terrorystyczny w Gdasku

Na Gdańskim osiedlu Żabianka doszło to ataku na dwie restauracje serwujące dania kuchni arabskiej. Popularne wśród mieszkańców lokale "Przystanek Zdrowie" zostały ostrzelane z pistoletu i obrzucone kamieniami przez nieznanych sprawców. Na szczęście nie było ofiar.
Nie wiadomo czy władze potraktowały atak poważnie. Jak podaje portal Gdańsk.pl, "przeglądany jest monitoring z okolicznych kamer i przesłuchiwani świadkowie".

Właścicielem lokalu jest mieszkający od 33 lat w Polsce Palestyńczyk Hani Hraish, znany mieszkaniec Gdańska. To pierwszy atak na jego lokale, jednak w Gdańsku doszło już wcześniej do rasistowskiego ataku. W 2013 roku podpalono miejscowy meczet, miejsce modłów mieszkających tam polskich Tatarów.

Do coraz częstszych ataków na obcokrajowców w Polsce dochodzi od czasu gdy politycy prawicy doprowadzili do rozpętania antyimigranckiej histerii, sugerując, że imigranci stanowią zagrożenie. Wykorzystały to rasistowskie bandy chuliganów do przeprowadzania regularnych prowokacji, pobić, demonstracji nienawiści i ataków na obcokrajowców. Bandy te czują się coraz bardziej bezkarne a władze zdają się nie tylko nie reagować na problem ale mu sprzyjać.

Właściciel zaatakowanych restauracji mówi:
"Niestety, boję się, że niektórzy polscy politycy będą napędzać niechęć i nienawiść do muzułmanów, uchodźców, kolorowych. Ale nie dam się zastraszyć. Jestem dobrym obywatelem tego miasta. Mam nadzieję, że ci młodzi, którzy to zrobili, pójdą po rozum do głowy. Zawsze wzywałem i dalej wzywam do dialogu i otwartości".

Bartłomiej Zindulski

 

Źródło: Lewica.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 04 grudzień 2015 04:25
alexjones.pl Inne Drobne informacje Zamach terrorystyczny w Gdasku