Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Zakazano nauczycielom mówienia o „Koniu Trojańskim” – próbie przejęcia szkół przez islamistów
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 15 marzec 2016 15:35 Autor: admin

Zakazano nauczycielom mówienia o „Koniu Trojańskim” – próbie przejęcia szkół przez islamistów

Komisarz ds edukacji w Birmingham, Sir Mike Tomlinson zakazał nauczycielom wspominać o „Koniu Trojańskim” – spisku islamistów, by przejąć niektóre szkoły przez muzułmańskich nauczycieli wyznających radykalne poglądy.

Zdaniem powołanego na stanowisko w wyniku kontrowersji, Tomlinsona używanie tego sformułowania „nie jest pomocne” i może szkodzić szkołom w Birmingham.

Akcja „Koń Trojański” wypłynęła na wierzch w 2014 roku dzięki anonimowemu listowi twierdzącemu, że istnieje spisek w grupie rodziców, nauczycieli i dyrektorów muzułmańskiego wyznania, by przejąć kontrolę nad niektórymi świeckimi, publicznymi szkołami w mieście. Sprawa dotyczyła 21 szkół. Nauczyciele, którzy przeciwstawiali się temu byli „atakowani i prześladowani dopóki nie rezygnowali z posad” twierdzi Tomlinson. Dzisiaj sytuacja jego zdaniem jest już opanowana. (j)

 

 

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 15 marzec 2016 18:45
alexjones.pl Inne Drobne informacje Zakazano nauczycielom mówienia o „Koniu Trojańskim” – próbie przejęcia szkół przez islamistów