Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Chińska fabryka zastąpiła 60 tysięcy pracowników robotami
Kategoria: Wzmianki   Sobota, 28 maj 2016 11:49 Autor: admin

Chińska fabryka zastąpiła 60 tysięcy pracowników robotami

Największy na świecie producent elektroniki i komponentów komputerowych, firma Foxconn, postanowiła wykorzystać roboty do pracy. Tylko w jednej fabryce zwolniono ponad połowę ludzkich pracowników i zastąpiono ich maszynami.

Chiny od dłuższego czasu zaczynają interesować się automatyzacją produkcji. Tamtejsze społeczeństwo starzeje się, brakuje rąk do pracy a tania siła robocza przestała być już taka tania. Chiny mają więc zamiar wykorzystać roboty do pracy w fabrykach co spowoduje, że z czasem rozwiązany zostanie problem niedoboru pracowników, ale powstanie kolejny - jest nim bezrobocie.

W chińskiej fabryce w regionie Kunshan w prowincji Jiangsu radykalnie zmniejszono liczbę ludzkich pracowników ze 110 tysięcy do 50 tysięcy a na wolnych stanowiskach pojawiły się roboty. Wspomniana na początku firma Foxconn chce w większym stopniu polegać na maszynach, które mogą wykonywać między innymi powtarzające się czynności.

Uważa się jednak, że pozostałe korporacje mogą pójść dokładnie w tym samym kierunku. Kraj zaczyna przeznaczać setki milionów dolarów na robotyzację miejsc pracy. Przewidywania analityków, dotyczące fali bezrobocia, wkrótce mogą obejmować nie tylko Stany Zjednoczone, Japonię, Australię i Europę, ale także Chiny.

 

Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 28 maj 2016 18:55
alexjones.pl Inne Drobne informacje Chińska fabryka zastąpiła 60 tysięcy pracowników robotami