Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Jest pozew przeciwko portalowi Onet.pl za zniesławienie bohaterskich Polek
Kategoria: Wzmianki   Piątek, 05 sierpień 2016 08:03 Autor: admin

Jest pozew przeciwko portalowi Onet.pl za zniesławienie bohaterskich Polek

15 marca 2016 roku na portalu Onet.pl opublikowano artykuł poświęcony romansom Polek z Niemcami. Do zilustrowania tekstu użyto jednak… zdjęcia przedstawiającego kobiety prowadzone na egzekucję w Palmirach.

W czerwcu 1946 Niemcy przywieźli z Pawiaka kobiety aresztowane w styczniu 1946 roku. Jedną z kobiet, którą później rozstrzelano, była śp. Maria Brodacka. Pozew przeciwko portalowi Onet.pl złożył Krystian Brodacki, syn pani Marii.

Publikacja artykułu odnoszącego się do tematyki kolaboracji oraz utrzymywania intymnych kontaktów z okupantem w zestawieniu z dramatycznym zdjęciem kobiet prowadzonych na egzekucję, głęboko go zszokowała. Czyn Onetu jest nie tylko zniesławieniem pamięci, czci i dobrego imienia śp. Marii Brodackiej. Jest uderzeniem w pamięć, cześć i dobre imię wszystkich bohaterskich Polek, które poniosły ofiarę życia w walce o niepodległość. Sprawa wymaga ostrzejszej reakcji i potępienia zwłaszcza, że czynu tego dopuścił się portal, którego właścicielami są Niemcy (Axel Springer) – informuje Reduta Dobrego Imienia.

 

Źródło: Parezja


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Piątek, 05 sierpień 2016 10:24
alexjones.pl Inne Drobne informacje Jest pozew przeciwko portalowi Onet.pl za zniesławienie bohaterskich Polek