Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Czy Austria dołączy do grupy Wyszehradzkiej?
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 13 wrzesień 2016 10:25 Autor: admin

Czy Austria dołączy do grupy Wyszehradzkiej?

Oprócz nadchodzących bardzo burzliwych wyborów prezydenckich w USA, warto jest śledzić informacje związane z wyborami w Austrii.

W grudniu tego roku odbędą się powtórne wybory prezydenckie w Austrii. Jeden z czołowych kandydatów  Austriackiej Partii Wolności (FPOe) Norbert Hofer wyraził zainteresowanie przyłączenia kraju do grupy Wyszehradzkiej. Obecnie do niej należą Polska, Czechy, Słowacja i Węgry. Na ostatnim spotkaniu w Pradze, kandydat podkreślił, że współpraca wszystkich krajów umocniłaby ich pozycję w Unii Europejskiej.

22 maja tego roku Hofer przegrał wybory prezydenckie różnicą 31 tysięcy głosów. Jednocześnie partia z której ramienia startował zgłosiła naruszenie zasad i błędy w przeliczeniu głosów do Trybunału Konstytucyjnego. W efekcie udowodnione zostały błędy aż z 14 okręgów wyborczych. Trybunał podjął decyzję o ponownym rozpisaniu wyborów prezydenckich. Nieważne wybory w Austrii wywołały falę ogólnego oburzenia w kraju i za granicą. Różnice w ilościach głosów z danych okręgów były bardzo duże. W niektórych okręgach głosów oddanych było więcej niż zarejestrowanych obywateli.

 

Źródło: Kod Władzy


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Ostatnio zmieniany Wtorek, 13 wrzesień 2016 11:36
alexjones.pl Inne Drobne informacje Czy Austria dołączy do grupy Wyszehradzkiej?