Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Drobne informacje Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada
Kategoria: Wzmianki   Wtorek, 25 październik 2016 10:21 Autor: admin

Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada

Jeżeli sytuacja w Syrii się nie poprawi, to Polska będzie wnioskować o ponowną dyskusję Unii Europejskiej na temat sankcji wobec wspierającej „reżim” syryjski Rosji – zapowiedziała w Brukseli premier Beata Szydło.

„Jeżeli te decyzje, podjęte wczoraj, okażą się niewystarczające i nadal w Syrii będzie dochodziło do takich aktów, jak w ostatnim czasie, to Polska będzie wnioskować o postawienie jeszcze raz sprawy sankcji” – powiedziała Szydło na konferencji prasowej po szczycie.

Podobne stanowisko przedstawia Tusk. „Rozważymy wszelkie dostępne opcje, jeśli naloty nie ustaną” – powiedział szef Rady Europejskiej Donald Tusk. Jak dodał, strategią Rosji jest osłabianie UE. Wspierane przez rosyjskie lotnictwo siły syryjskiego ‚reżimu’ Baszara el-Asada bombardują od kilku tygodni syryjskie miasto Aleppo.

Unia wezwała do powstrzymania bombardowań Aleppo i natychmiastowego zawieszenia broni. Przywódcy zwrócili się też do szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini o kontynuowanie wysiłków dyplomatycznych na rzecz rozwiązania konfliktu w Syrii.

 

PAP
ndie.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Wtorek, 25 październik 2016 11:43
alexjones.pl Inne Drobne informacje Szydło chce sankcji gospodarczych dla Rosji za wspieranie Baszara el-Asada