Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Historia W 70-tą rocznicę "Operacji Wisła"
Kategoria: Historia   Piątek, 28 kwiecień 2017 09:57 Napisał

W 70-tą rocznicę "Operacji Wisła"

Uszkodzony podczas walk z UPA polski samolot Uszkodzony podczas walk z UPA polski samolot

"Jeśli ja zapomnę o nich, Ty Boże na niebie, zapomnij o mnie"

Chylimy nisko głowy, składając najwyższy hołd bohaterskim żołnierzom wszystkich formacji Wojska Polskiego, funkcjonariuszom milicji oraz członkom oddziałów samoobrony milicji ochotniczych, złożonych z polskich mieszkańców Podkarpacia.

W walkach o przetrwanie Narodu Polskiego, w latach 1944-1947, na ołtarzu Ojczyzny złożyło ofiarę życia 8800 żołnierzy, ok. 1000 milicjantów i ok. tysiąca członków oddziałów samoobrony milicji ochotniczej.
Wszyscy oni, dowodzeni przez generała dywizji Stefana Mossora, nie szczędząc własnej krwi wzięli udział w "Operacji Wisła", wykonując do końca wszystkie jej założenia i cele. Zakończyli w ten sposób definitywnie, trwające od ponad ośmiu lat ukraińskie ludobójstwo na Narodzie Polskim, które pochłonęło życie pół miliona naszych Rodaków.
Zapobiegli również oderwaniu od Najjaśniejszej Rzeczypospolitej wszystkich obecnych terenów południowo-wschodniej Polski. Ziemie te ukraińscy szowiniści poprzez swoje antypolskie, zbrodnicze działania, w porozumieniu z sowietami chcieli przyłączyć do sowieckiej Ukrainy.

Swoim nieustraszonym męstwem i rycerską postawą w walce z  ukraińskimi ludobójcami spod znaku  OUN-UPA, uratowali dziesiątki tysięcy ludzi przed dalszymi nieopisanymi cierpieniami i skrytobójczą, okrutną śmiercią od banderowskiego topora. Zatrzymali dalszy eksodus polskiej ludności Rzeszowszczyzny, skąd do końca 1946 r. uciekło ich 140 tysięcy na skutek bestialstwa UPA.

Wszystkim tym ludziom, którzy wykazali się niespotykanymi w dzisiejszych czasach cechami - poświęceniem, determinacją, odwagą i wyróżniającymi się wyjątkową świadomością swojej misji historycznej, wieczna pamięć, nasza wdzięczność, cześć i chwała na wieki!

CZEŚĆ I  CHWAŁA BOHATEROM!

Elblążanie – potomkowie

ofiar nacjonalizmu ukraińskiego i uczestników walk z bandami UPA

 

ELBLĄG, "Wigilia" Operacji Wisła, 27 kwietnia 2017 r.

Jacek Boki


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(11 głosów)alexjones.pl Inne Historia W 70-tą rocznicę "Operacji Wisła"