Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Historia Możliwe, że Jaruzelski sfałszował swój życiorys
Kategoria: Historia   Wtorek, 13 maj 2014 12:07 Autor: admin

Możliwe, że Jaruzelski sfałszował swój życiorys

Możliwe, że Jaruzelski sfałszował swój życiorys foto: Wikimedia Commons/CC

Dr Piotr Gontarczyk, historyk i biograf Wojciecha Jaruzelskiego, twierdzi na łamach „Naszego Dziennika”, że generał „podrasował” swój życiorys, dokonując „rekonstrukcji teczki personalnej”.

Gontarczyk wskazuje na zeszyt ewidencyjny Jaruzelskiego zawierający podstawowe dane oficera i jego rodziny. Powinien on być uzupełniany sukcesywnie. Tymczasem „spis dokumentów z lat 1944-1979 został napisany jedną ręką i jednym pisakiem” a „po jego sporządzeniu zadecydowano o dołożeniu do teczki kolejnych czterech dokumentów z lat 1946-1950″.

„Nie jest to więc autentyczny zeszyt ewidencyjny Jaruzelskiego, który powstał w latach pięćdziesiątych, lecz falsyfikat, którym zastąpiono usunięty oryginał” – konkluduje Gontarczyk.

Historyk powołuje się na ocenę grafologa, według którego niektórych poprawek własnoręcznie dokonywał generał. Hipoteza jest taka, że teczka była preparowana w interesie i pod opieką, a także przy współudziale samego zainteresowanego, mniej więcej w latach 1989-1990 gdy Jaruzelski był prezydentem RP. Konsekwentnie starano się usunąć z niej dowody m.in. na to, że Jaruzelski zwalczał polskie podziemie niepodległościowe pod koniec lat 1940.

Autor: mg

Na podstawie: Nasz Dziennik, PAP

 

Za: Niezależna.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 13 maj 2014 12:46
alexjones.pl Inne Historia Możliwe, że Jaruzelski sfałszował swój życiorys