Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Historia Jak to naprawdę z nami było?
Kategoria: Historia   Środa, 06 styczeń 2016 06:02 Autor:

Jak to naprawdę z nami było?

Jak to naprawdę z nami było? foto: NASA/Wikimedia Commons/CC

Z cyklu: „Listy do Wnuczka”

Kochany Wnuczku!

Minęło ponad 25 lat od czasu rzekomych przemian ustrojowych, a historia w podręcznikach nadal jest tak samo zafałszowana, jak była w minionych 3 pokoleniach.

Będąc na zasłużonej wcześniejszej emeryturze mam czas i możliwości zapoznać się z materiałami naukowymi tzw. niskonakładowymi, czyli wydawanymi za własne pieniądze przez autora. Wypadek, który unieruchomił mnie na dłuższy czas, dodatkowo pomógł w zrozumieniu mechanizmów i sposobów, jakie spowodowały przemiany polityczne ostatnich 100 lat.

Poniżej przedstawię porównanie tylko okresu początków XX wieku, według oficjalnych wersji encyklopedycznych, m.in. Wikipedii, i według materiałów, które udało mi się zebrać.

Przez ostatnie 3 pokolenia wśród osób piastujących funkcje etatowych historyków istniała niepoprawna maniera posługiwania się językiem w rodzaju: „Pan X coś tam postanowił, coś tam zrobił, a reszta motłochu miała słuchać i przyjmować to do wiadomości”. Z drugiej strony, te same ludziki cały czas mówiły, że to właśnie demokracja na tym polega. Że musimy być krajem demokratycznym i tym podobne brednie.

 

Po pierwsze, demokracja według definicji greckiej, to wybory bezpośrednie. Jeżeli natomiast wybierano posłów, to to już się nazywało oligarchią. Resztki obecnie widocznej demokracji to referenda. Ostatnim państwem naprawdę demokratycznym była republika Nowogrodu, podbita przez Moskwicin w XV wieku.

Innymi słowy, specjaliści od pijaru stworzyli nowomowę, nadając inne znaczenia starym pojęciom. I niestety tzw. uczone głowy na uniwersytetach szybko to kupiły, zapominając o prawdzie.

 

A konkretnie? W mass mediach głównego nurtu dezinformacji przedstawiono obraz świata w sposób następujący. Najważniejszym krajem demokratycznym jest Ameryka i Anglia, a na przykład Rosja i Korea są krajami prowadzonymi przez dyktatorów. Ale zarówno Amerykę, jak i Rosję opisywano w sposób podobny.

Prezydent Obama coś tam, gdzieś tam powiedział. Coś tam gdzieś podpisał. A przecież prezydent Obama, podobnie jak wcześniej prezydent Clinton, czy prezydent Wilson, byli tylko przewodniczącymi rządów. A decyzję i uchwały podejmowali oligarchowie, czyli posłowie i senatorowie podczas głosowań. Przynajmniej w teorii tak powinno być. Po to są te dwie Izby. Chyba, że przyjmiemy, iż te dwie Izby to zwykły teatr dla mas. A aktorzy to kukiełki.

 

Podobnie od ćwierćwiecza w Rosji Prezydent jest tylko osobą wypełniającą podjęte przez Sejm i Senat uchwały. Nie jest carem, ani dyktatorem. Został wybrany w legalnych, niezakwestionowanych wyborach. Podobnie w demokratycznych wyborach został kanclerzem Człowiek Roku według Timesa, pan Hitler. Obecnie zresztą takim samym Człowiekiem Roku został p. Putin, czy p. Merkel. Wiec jak to jest, w zależności od poleceń, raz Putin jest dyktatorem, a raz Człowiekiem Roku?

I drugi problem: kto w takim razie te polecenia wydaje?

 

Podobnie zresztą w POLSCE. Prezydent, czy to Komorowski, czy to Kwaśniewski – Stolcman, czy Kaczyński, teoretycznie powinni wypełniać polecenia sejmu i senatu. Nie są przecież dyktatorami w państwie totalitarnym. A tak gazety ich przedstawiają...

A jak nie wypełniają uchwał, to Sejm powinien ich odwołać. A tego w żadnym z przedstawianych przypadków nie obserwowano przez ostatnie 75 lat po wojnie. W żadnym z tych demokratycznych państw nie odwołano prezydenta za to, że nie wypełniał uchwał parlamentu. Kto więc wydaje polecenia?

Więc albo wymienione państwa to państwa totalitarne, albo demokratyczne, sam musisz się nad tym problemem pochylić.

Państwa totalitarne zawsze muszą wymyślać swojego osobistego wroga. Taki terroryzm państwowy ułatwia rządzenie, czyli manipulowanie masami ludzi oraz co najważniejsze, łatwe ściąganie podatków. A taki jest cel obecnie istniejących państw.

 

Ale od początku, czyli od Pierwszej Wojny Światowej.

Nie wiem, czy już wiesz, ale jedna mila kwadratowa w Londynie, to jest City. City w Londynie jest eksterytorialne od co NAJMNIEJ 300 LAT. Ma swojego burmistrza, ma swoją radę. City ma własny Herb i wlasna flagę.

https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London

Ani burmistrz, ani rada, nie podlegają państwu angielskiemu. Na przestrzeni tej jednej mili kwadratowej znajdują się siedziby wszystkich najważniejszych banków na świecie oraz najważniejszych korporacji ubezpieczeniowych. Innymi słowy, prawie 90% światowego kapitału ma swoje siedziby w City.

A najciekawsze jest to, że w Radzie City zasiada spokojnie na przykład p. Putin. Czy w tej sytuacji jeszcze poważnie wierzysz, że Putin reprezentuje obecną Rosję, czy też najpierw uzgadnia się w City wszystko, co potrzeba, a dopiero potem Duma, czyli parlament rosyjski oficjalnie zatwierdza to, co powinien zatwierdzić. I podobnie jest z każdym innym krajem.

 

W tym celu już około 1694 roku zaczęto tworzyć w każdym kraju monopol bankowy pod nazwą Centralnego Banku. Oczywiście nie szło to tak gładko. Ale wynik po 200 latach jest jednoznaczny. W każdym państewku na całej kuli ziemskiej istnieją Banki Centralne, które wykonują polecenia City.

W Polsce Narodowy Bank Centralny już na samym początku tzw. przemian został przejęty przez konsorcjum Rothschilda, które posiada oficjalnie aż 36% akcji. Państwo Polskie posiada tylko 31% akcji. Według oficjalnych zasad, o kierunkach działania spółek decyduje większość akcji, czyli osoby dysponujące pakietem większościowym. Stąd nie ma mowy, aby cokolwiek w sensie inflacji, czy deflacji, działo się bez zgody City. Dlatego obsadza się tzw. Radę Polityki Pieniężnej, a nie wybiera podobnie jak posłów. Znaczenie Rady Polityki Pieniężnej jest ważniejsze od Sejmu, czy Senatu. To Rada tworzy pieniądz z niczego, poprzez ustalanie stóp procentowych. Ale czy kiedykolwiek jakakolwiek gadająca głowa w TV wspomniała o tym fakcie? Nawet telewizja Trwam włączyła się w ten system ogłupiania społeczeństwa wykładami p. prof. Ancyparowicz.

 

A jak to się zaczęło?

Otóż pierwszym krajem, w którym przeprowadzono próbę generalną tworzenia nowego typu państwa, była Rosja carska. Już gen. Pike podał w swojej książce koło 1870 roku, że będą 3 wojny światowe, które w zdecydowany sposób zmienią kształt polityczny świata. Pierwszą sprawą była potrzeba rozbicia państw katolickich. Chodziło bowiem o to, że religia dawała podstawy moralne, czyli wyraźnie mówiła co jest złem, a co dobrem. Wprowadzenie cywilizacji azjatyckich pod nazwą poprawności politycznej, zamieszało podstawowymi pojęciami. Czyli prościej: jak my kradliśmy, to było dobre, ale jak nam kradli to było złe. https://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Pike

 

Poniżej przedstawię w wielkim skrócie pewne wydarzenia ,opisywane w podręcznikach powszechnego systemu ogłupiania społeczeństwa, zwanego wykształceniem państwowym. To, że we wszystkich krajach w podobny sposób ogłupia się młodzież, jest najlepszym dowodem centralnego systemu ogłupiania, kierowanego jedną ręką [grupą rąk].

 

Tzw. rewolucję w Rosji w 1917 roku przedstawia się w podręcznikach następująco. Masy społeczne, zrażone długotrwałą wojną oraz brakiem jedzenia, chwyciły władzę w swe ręce i zrobiły rewolucję. Na czele rewolucji stanął najpierw prezydent Kiereński, a po kilku miesiącach przejęła władzę partia Bolszewików, pod wodzą LENINA. Najczęściej to jest wszystko, co się podaje młodzieży.

Prawda jest troszeczkę inna. Najlepiej można to prześledzić według losów osób, które skończyły sprawowanie funkcji ze świecznika. Co się stało z p. Kiereńskim po przejęciu władzy przez Bolszewików? Ano p. Kiereński szybko ewakuował się do USA i był przez pewien czas wykładowcą d/s rosyjskich na Uniwersytecie Stanford [jednym z najbardziej renomowanych], a potem prowadził restaurację w Nowym Jorku. Zmarł w 1970 roku. I wyrósł problem, ani Rosyjski Kościół Prawosławny, ani żaden inny, nie chciały brać udziału w jego pogrzebie. Zrozpaczona rodzina przewiozła zwłoki do Anglii. I znowu problem. Angielskie Kościoły także nie chciały go pochować na uświęconej ziemi. W końcu pochowano go na cmentarzu komunalnym, pod przysłowiowym płotem. Ciekawe, dlaczego tak się stało?

https://opacwww.bs.katowice.pl/0032302799525/jaskowski-jerzy/zbrodnia-na-morzu-bialym-1940

http://alexjones.pl/aj/aj-inne/aj-historia/item/41192-dzień-zmarłych-zbrodnia-na-morzu-białym1940

 

Wywiad niemiecki, organizując przewrót w 1917 roku w Rosji wiedział doskonale, że chcąc rządzić społeczeństwem rosyjskim, trzeba mieć „religię” po swojej stronie. W ten prosty sposób Kościół Prawosławny, egzekutor wiary u carów został zastąpiony przez doktrynę komunistyczną. W czasie pewnej Konferencji przed laty w Helsinkach, referaty przedstawiali także popi z Rosji. Miałem referat na temat roli cywilizacji w oparciu o publikacje prof. F. Konecznego, nieznanego szerzej na świecie. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po referacie w czasie przerwy przyszedł do mnie pewien starszy Pop i w konspiracji na ucho powiedział mi abym uważał, ponieważ na sali są agenci KGB. Wiadomo, nauki prof. F. Konecznego są sprzeczne z poprawnością polityczną. Pop powiedział mi także, jak rozpoznać prawdziwego popa od agentów KGB, oddelegowanych do pracy w Cerkwi. Otóż agenci, szczególnie wyższego sortu, po pierwsze, chodzą w drogich ubraniach, a nie w sukmanach. Po drugie, w czasie witania się, prawdziwy pop ma ręce spracowane, z modzelami na dłoniach, ponieważ po pierwsze, większość rzeczy musi robić sam, po drugie, powinien pomagać na wsiach swoim podopiecznym. Jeżeli nie współpracuje dobrze z KGB, to nie otrzymuje pieniędzy i dlatego ręce jego mają odciski.

Na tej konferencji było co najmniej 5 takich podejrzanych popów. Więcej nie byłem już zapraszany na podobne konferencje.

 

Wracając do tematu Rewolucji zwanej rosyjską, a zaplanowanej przez Niemców i opłaconej z kasy niemiecko-amerykańskiej. Dlaczego w polskojęzycznych podręcznikach nie figuruje nazwisko Aleksandra Parvusa? A przecież jest to fenomen. Był wysokiej rangi oficerem wywiadu. Jego prawdziwe pochodzenie jest nieznane. Facet, który był w dzisiejszym słowa znaczeniu oficerem prowadzącym Lenina-Goldmana, żył do końca swojego życia na wyspie w Berlinie, w 32 pokojowej rezydencji, nigdzie nie pracując, na najwyższym standardzie. Wszystko to było bez legalnego źródła dochodu i żadnemu urzędowi skarbowemu to nie przeszkadzało. Tak naprawdę nie wiemy, dla jakiego kraju on pracował, czy dla jakiego koncernu? Pewnym jest to, że pomimo przechodzenia z jednej strony na drugą, nigdy na niego żaden wyrok nie zapadł. A za mniejsze sprawy likwidowano agentów. 

Mało tego, p. Parvus, niemiecki agent, żył spokojnie w Berlinie, a jego dwaj synowie pełnili odpowiedzialne funkcje w rządzie Sowietów. Byli znanymi dyplomatami. A kim zostały ich dzieci, czyli wnukowie p. Parvusa?

To dwaj synowie, a podobno p. Parvus był jurnym chłopem i miał aż 3 żony. Z 3 żonami miał pięcioro dzieci. Nawet Róża Luksemburg była jego kochanką, ale po Powstaniu Spartakusa znaleziono ją utopioną w kanale. Oczywiście p.Parvus nie miał z tym nic wspólnego.

 

Najciekawsze jest to, że po jego śmierci zwłoki szybko skremowano, a z domu zniknęły wszelkie dokumenty.

Powtórzyła się taka błyskawiczna kremacja z papieżem Janem XXIII. Pomimo jego dziwnego i tajemniczego zgonu, zwłoki błyskawicznie skremowano, co było sprzeczne z obowiązującym wówczas dogmatem katolickim i jest jedynym wyjątkiem w dwutysiącletniej historii papiestwa. Co chciano ukryć, musisz się domyśleć sam. W Wikipedai podaje, ze zmarł na raka żoładka. Co jest oczywistą nieprawdę biorąc pod uwagę zdjęcia i naturalny przebieg choroby.

 

Oczywiście z Parvusem może być inna historia, coś tam skremowano, a p. Parvus mógł ulotnić się na z góry upatrzoną pozycję. Z agentami to różnie bywa.

 

Przecież nie możemy twierdzić, że wywiad niemiecki [Rząd] prowadzony przez Warburga, który kosztem 20 000 000 marek w złocie opracował i przeprowadził „rewolucję” rosyjską, nie zabezpieczył się w jakiś sposób przed utratą tych pieniędzy.

Pan Parvus już przed Pierwsza Wojną Światową wykazywał niezwykłe zdolności i możliwości. Założył na początku wieku firmę handlu bronią w Istambule. Żaden jego życiorys oficjalny nie wymienia źródeł finansowania tej firmy. Jak wiemy, zakładanie firm handlujących bronią jest w każdym kraju legalne i każdy, kto chce, może sobie taką firmę zbrojeniową zakładać. 

 

A Parvus ściśle współpracował w triumwiratem PASHAS – tj. Enverem, Ralatem i Cemalem oraz ministrem, o dziwo finansów, Davidem Beyem. To właśnie ten triumwirat zaplanował i wykonał rzeź 1.5 miliona Ormian w 1915 roku. Firemka p. Parvisa zajmowała się także dostawami żywności dla armii tureckiej oraz ściśle współpracowała w takimi potentatami, jak Krupp oraz Vickers Limited. Jak wiadomo, były to dwa największe koncerny produkujące broń i bardzo chętnie współpracowały z małymi firemkami…

 

Mniej więcej jest to podobne do sytuacji, kiedy my byśmy chcieli udać się do Bumaru-Łabędy i porosili o sprzedaż 10 000 beryli, czy 1000 czołgów. Nie wiem, czy w ogóle wpuszczono by nas na teren fabryki. Czyli mamy dowód, że p. Parvus był już wówczas zarówno agentem niemieckim, jak i brytyjskim. Ale najwazniejsze, to jest to, że był agentem bankowym.I taki człowiek przewozi kolejne „walizki” pieniędzy dla Lenina-Goldmana, po wykonaniu przez niego poprzedniego zadania, czyli wydaniu dekretów na koncesje dla firm zagranicznych.

 

Przecież słynne czołgi T-34, to produkcja Forda z lat 30. Po napisaniu przez Forda słynnej książki „Międzynarodowy Żyd”, i otrzymaniu orderu od p. Hitlera, Ford miał problemy finansowe. Jak odwołał to, co napisał w pierwszej książce, to dostał bardzo intratny kontrakt na budowę ciągników dla Sowietów. Przypomnę, że dzięki produkcji Forda do 1940 roku przeszkolono według Suworowa ponad 100 000 kierowców czołgowych. W ten sposób Sowieci mieli już na początku wojny ponad 20 000 czołgów, dla porównania, USA mało tylko 400. Polska koło 1000, wg prof. Wieczorkiewicza.

 

Innym bardzo ciekawym zagadnieniem jest ogłoszona przez Churchila i szeroko nagłaśniana przez mass media Zimna Wojna. Wyjaśniałem już wcześniej, że żadnej Zimnej, ani Ciepłej wojny nie było. Przez cały okres obie strony prowadziły normalną wymianę handlową. Ten slogan został ukuty tylko i wyłącznie w celu wprowadzenia terroryzmu państwowego, na terenach oddanych pod okupację Sowietów i łatwiejszego kontrolowania Zachodniej Europy pod hegemonią USA.

http://www.polishclub.org/2013/11/16/dr-jerzy-jaskowski-zimna-wojna-co-to-takiego-czesc-2/

http://www.polishclub.org/2013/11/14/dr-jerzy-jaskowski-zimna-wojna-co-to-takiego-czesc-1/

 

Poniżej podam kilka przykładów z tzw. gry wywiadów, potwierdzających powyższą tezę. Jeżeli naprawdę była by zimna wojna, to uciekinierami z krajów komunistycznych władze USA powinny się opiekować, a tak nie było. Masowo oddawano ich z powrotem w ręce Sowietów. W 1945 roku szyfrant ambasady sowieckiej Guzenko, z teczką pełna dokumentów zgłosił się do policji w Ottawie, z prośbą o azyl. Jego materiały pozwoliły na udowodnienie istnienia w Kanadzie sowieckiej siatki szpiegowskiej. Oskarżono w sumie 39 osób, skazano 18. Ta sprawa zaalarmowała USA i Anglię. Okazało się, że istnieją dowody na fizyka Klausa Fuscha i małżeństwo Rossenbegów. Materiały dostarczone przez Guzenkę pozwoliły także na zwiększenie zakresu śledztwa Venony.

 

W Anglii wpadli Kim Philby, Guy Burgess, Anthony Blunt, John Cairncross, czyli tzw. piątka z Cambridge. Pomimo tego, rząd kanadyjski chciał wydać Guzenkę z powrotem Sowietom. Miał szczęście, zdołał się przy pomocy niektórych ludzi z wywiadu kanadyjskiego tak zakonspirować, że zmarł dopiero w 1982 roku. Grób został nieoznakowany aż do 2002 roku.

Mniej szczęścia miał marynarz, Simanas Kudirka, który w 1970 roku wyskoczył ze statku u wybrzeży Massachusett. Był to prawdziwy zbieg. Został więc natychmiast przez Departament zwrócony Sowietom.Tu już miał szczęście, nie dostał kuli, tylko zesłanie na Syberię na 10 lat. Szczęścia nie mieli też marynarze, którzy skakali w San Francisco. Wszystkich wyłowiono i oddano Sowietom. Wszystkich rozstrzelano. Warto zapoznać sie także z historią Andrzeja Sudy, któremu marzył się amerykański sen w 1985 roku. 

 

Ale prawdziwemu zbrodniarzowi komunistycznemu nic władze USA nigdy nie zrobiły. Józef Światło, prawdziwe nazwisko Izzak Fleischarb, potrójny agent: od 1947 wywiadu brytyjskiego, potem od 1948 amerykańskiego, a przez cały czas sowieckiego. Po wyjeździe z Polski w 1953 roku był redaktorem w agencji CIA pod nazwą Wolna Europa, a potem wykładowcą od „komunizmu” na uniwersytetach amerykańskich.

 

Stefan Michnik, domorosły prokurator wojskowy z okresu stalinowskiego. Udowodniono mu co najmniej kilkanaście kar śmierci, wydanych na osoby niewinne. Typowe zbrodnie sądowe. I co? I nic. Spokojnie dożywa starości w Szwecji. Pomimo aktu o ekstradycję nie został nigdy wydany Polsce. Sędzia Helena Wolańska, w wieku 30 lat już była podpułkownikiem i weryfikowałą sędziow i prokuratorów wojskowych oskarżona o zbrodnie sądowe, choćby zamordowanie gen. Nila, spokojnie egzystowała w Anglii. Za żadne skarby Anglicy jej wydać nie chcieli. 

 

A jak gen. Jaruzelski alias Słuckin alias Margules tworzył opozycję? Podobnie jak prawdziwych opozycjonistów. Umieścił wszystkich w obozach z tym, że swoi byli w hotelach, na przykład w Arłamowie. I potem mogli się zaklinać, że też byli internowani. Zanim dotarło do opinii publicznej co naprawdę robili, ile butelek wódki wypili, po 1989 roku zdążyli odrobić swoje. Czyli całe przemiany sierpniowe spowodowały to, że zmieniono tylko własność, a niewolnicy jak byli niewolnikami, tak i pozostali.

A przeprowadzono to całkiem łatwo, z powodu powszechnego braku elementarnej wiedzy z zakresu historii. Powszechnego także wśród tzw. wąskich specjalistów. A przygotowania do przemian w Polsce rozpoczęły się za genseka E. Gierka, agenta Kominternu jeszcze sprzed wojny. Polegały one na wprowadzeniu reformy w 1974 roku, likwidującej m.in. przedmiot historia dla 80% uczącego się społeczeństwa.

dr J. Jaśkowski

 

Najlepszym sposobem na kontrolowanie opozycji jest stworzenie jej samemu.

Doskonale i tym wiedział gen. Kiszczak i wspólnicy.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London

https://pl.wikipedia.org/wiki/City_of_London_Police

http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/polityka_pieniezna/rada.html

http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?p=42743&sid=800360f1cf7c6d546e5ce3245c8035eb

http://educodomi.blog.pl/ksiazki-dr-jj/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksandr_Parvus

http://gloria.tv/media/SHJsDNbg8av

http://tagen.tv/vod/2015/12/swiat-jest-inny-odc-17-falszywa-flaga/

http://tagen.tv/vod/serie/swiat-jest-inny/

http://www.polishclub.org/2014/03/18/dr-jerzy-jaskowski-kozacy-jak-dezinformuja-nas-zawodowi-historycy/

http://www.frech.org.pl/historia/92-kozacy-jak-dezinformuja-nas-zawodowi-historycy-cz-ii.html

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=16386&Itemid=119

http://www.polishclub.org/2015/07/17/rewolucja-francuska-masoneria-przeciwko-kosciolowi/

http://educodomi.blog.pl/tag/dr-jaskowski/

http://www.prisonplanet.pl/polityka/zimna_wojna_co_to_takiego_1,p122459550

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Defection_of_Simas_Kudirka

https://lt.wikipedia.org/wiki/Simas_Kudirka

https://pl.wikipedia.org/wiki/Józef_Światło

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/675951,Jozef-Swiatlo-tajemnice-bezpieki-ujawnione

http://wirtualnapolonia.com/2011/01/05/dr-jerzy-jaskowski-falszywi-bohaterowie/

http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1653&Itemid=53

http://educodomi.blog.pl/2015/02/17/czy-polacy-to-jeszcze-narod/

http://www.polishclub.org/2014/03/30/dr-jerzy-jaskowski-zwyczaje-uniwersyteckie-a-sprawa-wywiadow-od-swiatlo-do-saakaszwili-autorytety-mass-mediow/

http://www.polishclub.org/2012/08/17/dr-jerzy-jaskowski-jak-sie-tworzy-falszywych-bohaterw-na-przykladzie-zoji-zawackiej/

https://pl.wikipedia.org/wiki/Helena_Wolińska

 

Gdańsk 04.01.2016r.

kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 06 styczeń 2016 21:34
alexjones.pl Inne Historia Jak to naprawdę z nami było?