Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Historia Nazi czy Niemcy?
Kategoria: Historia   Środa, 11 maj 2016 11:27 Napisał

Nazi czy Niemcy?

Z obrzydzeniem czytam o tym że to nie niemieccy hitlerowcy byli winni wojny światowej, ludobójstwa, zniszczeń i zwykłych kradzieży, ale jacyś Nazi. To pewnie dlatego nie żądamy od Niemiec odszkodowań.

Z okazji rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Europie w zachodnich mediach, nawet amerykańskich, czytamy że akt kapitulacji podpisano z jakimiś germańskimi Nazi ( tak ,pisane z dużej litery). Następne pokolenia mogą już takie zapisy rozumieć tak, że byli to jacyś islamscy emigranci których jeszcze  jest w Germanii skolko ugodno.

Ja nie żartuję. Oto cytat:

"At the time of the surrender on May 7, 1945, Nazi forces had all but disintegrated".

Nazi forces, czyli armia Nazistowska, a nie Niemiecka.

W tym momencie Hitler podobno popełnił samobójstwo (na co 100% dowodów nie ma), wojska rosyjskie zajęły Berlin a w wyniku tego 70 tyś. żołnierzy Nazi złożyło broń.

Pierwszy akt kapitulacji podpisano na terenach Francji dzieki czemu żabojady dostały strefę okupacyjną na terenie Niemiec i stałe miejsce w Radzie Bezpieczeństwa w ONZ. Tak nagrodzono francuską kolaborację.

Klęska wojsk nazistowskich spowodowała że nie mając wyboru, podpisały traktat bezwarunkową kapitulację. W oświadczeniu zapisano, że nazistowskie Niemcy uznają autorytet zarówno ZSRR i aliantów. Wojska nazistowskie zobowiązały się również do natychmiastowego zaprzestania działań wojennych i pozostania w swoich bazach. Podpisany akt poddania wchodził w życie w dniu 8 maja 1945 r.

"Negocjacje nad treścią aktu kapitulacji trwały w Londynie przez większość zimy i całą wiosnę 1945 roku. Każdy z krajów i rządów alianckich chciał dorzucić coś od siebie. Brytyjczycy wątpili czy w ogóle uda się podpisać z Niemcami jeden dokument. ...

... Ułożenie tekstu kapitulacji zlecono nie grupie ekspertów i dyplomatów, ale w zasadzie jednemu żołnierzowi – brytyjskiemu oficerowi operacyjnemu w alianckim Naczelnym Dowództwie, pułkownikowi Johnowi Counsellowi. Nota bene ten członek zespołu planistycznego SHAEF w życiu cywilnym był… menedżerem teatralnym.

Aby czasem nic nie sknocić, większość treści zaczerpnął on z artykułu w wojskowym magazynie „Stars and Stripes” na temat kapitulacji sił Osi we Włoszech, która nastąpiła kilka dni wcześniej. Tym sposobem powstał dokument, na mocy którego zakończyła się II wojna światowa w Europie. Nic dziwnego, że zawierał on tylko sześć króciutkich akapitów i momentalnie doprowadził do nowych wątpliwości.

Cytat za: ciekawostkihistoryczne.pl

Ale jeśli dokładnie przyjrzymy się oryginałowi dokumentu jest w nim napisane ze akt kapitulacji podpisał: "On behalf of German High Command - Jodl". Nie ma mowy o żadnych Nazi.

Ten pierwszy akt kapitulacji podpisano w siedzibie sztabu Naczelnego Dowódcy Wojsk Sprzymierzonych generała  Dwighta D. Eisenhowera.

Zaraz po kapitulacji, Dwight D. Eisenhower wysłał tajną depeszę informującą o bezwarunkowej kapitulacji hitlerowskich Niemiec i zwycięstwie aliantów.

John S. D. Eisenhower, syn generała Eisenhowera, wspomina moment całkowitej kapitulacji Niemiec w swojej książce "The Bitter Woods: The Battle of the Bulge":

"Generał Eisenhower siedział w swoim biurze w oczekiwaniu na wynik negocjacji wykupu.Obok biurka jego sekretarza przechodzili Naziści (zachowuję terminologię z artykułu) zimni i wyprostowani, Eisenhower wstał. Chłodnym okiem spojrzał na swojego wroga i zapytał: "Czy rozumiesz wszystkie postanowienia dokumentu, który właśnie podpisałeś?"

"Ja!"

"Będziesz oficjalnie i osobiście, pociągnięty do odpowiedzialności, jeżeli warunki tego porozumienia zostały by naruszone, w tym  postanowienie że niemieccy dowódcy stawią się w Berlinie w momencie określonym przez rosyjskie dowództwo, w celu formalnego zrzeczenia się władzy. To wszystko."

Nazista zasalutował i wyszedł, a Eisenhower pozostał zrelaksowany. Kilka minut później wysłał wiadomość do połączonych sztabów: "Misja Allied Force została spełniona o godzinie 02.41 czasu lokalnego, 7 maja 1945 roku".

 

Akt kapitulacji Trzeciej Rzeszy z 8 maja 1945

 

AKT KAPITULACJI

 

  1. My niżej podpisani, działając z upoważnienia Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych, niniejszym bezwarunkowo poddajemy przed Najwyższym Dowództwem Alianckich Sił Ekspedycyjnych i jednocześnie przed Najwyższym Dowództwem Armii Czerwonej wszystkie siły na lądzie, morzu i powietrzu, które pozostają w dniu dzisiejszym pod niemiecką kontrolą.
  2. Naczelne Dowództwo Niemieckich Sił Zbrojnych natychmiast wyda rozkazy niemieckim władzom wojskowym, wodnym, powietrznym i wszystkim siłom pod niemiecką kontrolą zaprzestania aktywnych działań o godzinie 2301 czasu środkowoeuropejskiego 8 maja i pozostania na pozycjach zajmowanych w tym czasie. Żaden statek, jednostka pływająca ani też statek powietrzny nie zostanie zatopiony, ani też nie zostaną dokonane żadne uszkodzenia w ich kadłubach, maszynach lub wyposażeniu, ani też w jakichkolwiek urządzeniach, wyposażeniu, aparatach i wszelkich środkach technicznych służących ogólnie do prowadzenia wojny.
  3. Naczelne Dowództwo Niemieckich Sił Zbrojnych natychmiast wyda odpowiednim dowódcom, i zapewni przekazywanie wszelkich innych rozkazów wydanych przez Najwyższe Dowództwo Alianckich Sił Ekspedycyjnych i przez Najwyższe Dowództwo Armii Czerwonej.
  4. Niniejszy akt kapitulacji nie będzie obowiązywał, i zostanie zastąpiony przez, ogólny dokument kapitulacji nałożony przez, lub w imieniu Narodów Zjednoczonych w stosunku do Niemiec i niemieckich sił zbrojnych jako całości.
  5. W przypadku, jeżeli Naczelne Dowództwo Niemieckich Sił Zbrojnych lub też jakiekolwiek siły pod jego kontrolą będą działać w sprzeczności z niniejszym Aktem Kapitulacji, Najwyższe Dowództwo Alianckich Sił Ekspedycyjnych i Najwyższe Dowództwo Armii Czerwonej podejmą działania karne bądź takie, jakie uznają za stosowne.
  6. Niniejszy Akt został sporządzony w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim. Tylko wersje angielska i rosyjska są autorytatywne.

Podpisano 8 maja 1945 r. w Berlinie.

W imieniu Naczelnego Dowództwa Niemieckich Sił Zbrojnych

Von Friedeburg, Keitel, Stumpff

W obecności:

W imieniu Najwyższego Dowództwa Armii Czerwonej

Marszałek Związku Radzieckiego

G. Żukow

W imieniu Najwyższego Dowództwa Alianckich Sił Ekspedycyjnych

Marszałek Lotnictwa

Tedder

W podpisaniu uczestniczyli także jako świadkowie:

Generał Dowodzący Strategicznymi Siłami Powietrznymi Stanów Zjednoczonych

Spaaz

Generał Dowódca Pierwszej Armii Francuskiej

F. de Lattre-Tassigny

Źródło: Wikipedia

II wojna światowa została zakończona chociaż mimo kapitulacji Niemiec Cesarstwo Japonii przez kolejne cztery miesiące nadal walczyło zanim w końcu poddało się 2 września 1945. Oficjalnie dopiero wówczas  po poddaniu się Japonii II wojnę światową zakończono.

Czemu i komu służy stosowanie poprawnej politycznie nowomowy i nazywanie niemieckich zbrodniarz wojennych - "nazistami".

Co jest w tym procederze niebezpieczne to to że niejako miedzy wierszami (na razie) usiłuje się kojarzyć  wszelkie ruchy narodowe w Europie z wyobrażeniem nazizmu. Czy powinniśmy na to pozwalać?

Źródło: businessinsider.com/nazi-surrendered-eisenhower


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 11 maj 2016 17:18