Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Komunikaty Dla kogo jest ten portal
Kategoria: Komunikaty   Wtorek, 16 wrzesień 2014 18:10 Napisał

Dla kogo jest ten portal

Portal alexjones.pl ma na celu przedstawianie możliwie różnorodnych punktów widzenia na tematy ważne, dotyczące przede wszystkim procesów zachodzących w skali globalnej, ale nie tylko. Publikowane tutaj artykuły są starannie selekcjonowane spośród wielu treści pojawiających się codziennie w polskim i światowym internecie, pojawiają się też artykuły przesyłane do mnie przez niezależnych publicystów oraz własne teksty, które w miarę możliwości czasowych piszę. Poruszane tutaj tematy często można zaliczyć do tzw. alternatywnych, gdyż są z wiadomych powodów bardzo niechętnie poruszane przez korporacyjne media głównego nurtu.

W miarę postępującego procesu wybudzania się społeczeństwa ze swoistego letargu, jakim nazwać można chorobliwą ignorancję wobec informacji negowanych, czy wręcz wyśmiewanych w "tradycyjnych" telewizorach, sytuacja będzie się odwracać. Już w stosunkowo niedługim czasie dojdzie do tego, że nawet najsprytniej spreparowana papka informacyjna serwowana przez największe zakłamane tuby propagandowe reżimu, traktowana będzie w odpowiedni dla niej sposób, czyli jako nowoczesny folklor dla tzw. lemingów poszukujących potwierdzenia dla swojej naiwnej wizji świata wśród różnej maści autorytetów, takich jak: "amerykańscy naukowcy", dyspozycyjne tytuły naukowe, profesjonalni kłamcy nazywani także politykami, opłacani przez korporacje zawodowi manipulatorzy w wielu telewizyjnych przedstawieniach nazywani redaktorami, itd.

Jeśli w portalu pojawi się artykuł, w którym padają jakieś jednoznaczne tezy, to wcale nie oznacza że jest to punkt widzenia wspierany przez portal alexjones.pl, a wręcz należy się spodziewać że pojawi się wkrótce materiał pokazujący stanowisko przeciwne. Z założenia w portalu pojawiają się artykuły, które wnoszą do tematu coś, co pomoże czytelnikowi w jakimkolwiek stopniu rozszerzyć obraz postrzeganego świata.

 

Dla kogo przeznaczony jest ten portal

1. Dla osób które starają się budować swoją własną niezależną interpretację obrazu świata i poszukują informacji pomocnych przy budowaniu światopoglądu.

2. Dla osób, które mają zdrowy dystans zarówno do własnych, jak i cudzych przekonań oraz dostrzegają, lub chcą dostrzec złożoność i niejednoznaczność wszelkich aspektów życia.

3. Dla osób z otwartym umysłem, którzy poszukują różnych perspektyw, z których można spoglądać na świat i nie boją się konfrontować własnych przekonań z niewygodną dla nich prawdą.

 

Dla kogo ten portal nie jest przeznaczony

1. Portal ten nie jest polecany tym, którzy mają już mocno ugruntowane poglądy i dla własnej satysfakcji poszukują jedynie ich potwierdzenia, bezkrytycznie negując wszystko co nie pasuje do ich modelu świata.

2. Nie dla jaśnie oświeconych, którzy uważają że urodzili się tutaj po to, żeby izolować się od rzeczywistości, a prawda, która bywa brutalna, szkodzi na ich pozytywne myślenie i zaburza ich wibracje. Zaznaczam, że uważam iż rzeczywiście tutaj tacy są, jest ich jednak wielokrotnie mniej niż tych, którzy przyjęli taką właśnie pozycję obronną wobec niewygodnych wydarzeń, które trudno jest im zaakceptować.

3. Nie dla sfrustrowanych hejterów obrażonych na niektóre publikowane artykuły, dających w komentarzach upust swojej nieposkromionej nienawiści dyktowanej pospolitą ignorancją, bądź brakiem możliwości zrozumienia złożoności rzeczywistości.

4. Nie dla desperatów opanowanych niemocą, nie potrafiących konstruktywnie przeciwstawiać się negatywizmowi współczesnego świata. Im rzeczywiście prawdziwy obraz może zaszkodzić, więc raczej powinni pozostać w błogiej nieświadomości.

5. Nie dla ludzi, którzy potrzebują żeby im powiedzieć jak mają myśleć, którzy potrzebują i poszukują autorytetów, a jak już je znajdą to powtarzają ich slogany jako jedyną niepodważalną prawdę.

 

Dla wygody wpis ten ląduje na stałe w stopce, będą tutaj odsyłani czytelnicy dający w komentarzach dowód niezrozumienia celu istnienia tego portalu.

 

greendagger


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(52 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 05 grudzień 2015 19:50
alexjones.pl Inne Komunikaty Dla kogo jest ten portal