Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Komunikaty Brak dostępu do strony - atak hakerski
Kategoria: Komunikaty   Czwartek, 19 luty 2015 15:19 Napisał

Brak dostępu do strony - atak hakerski

Drodzy czytelnicy, w dniu dzisiejszym portal alexjones.pl był niedostępny, za co przepraszam. Przerwa w działaniu serwisu była spowodowana atakiem hakerskim, który skutecznie unieruchomił naszą stronę. Atak został przeprowadzony z terytorium Rosji. Od razu ucinam wszelkie spiskowe spekulacje: nie był to atak żadnych ruskich agentów, ani rosyjskiej informatycznej mafii. Sądząc po metodach zastosowanych przez hakerów oraz po liczbie śladów jakie po sobie pozostawiali, należy wnioskować że wykonali tego domorośli pseudoinformatycy, którzy nauczyli się kilku prymitywnych hakerskich sztuczek i wykorzystują je żeby niszczyć cudzą pracę. Robią to zwykle ludzie którzy niczego konstruktywnego w życiu nie zrobili, a potrafią tylko niszczyć.

Znam adres serwera, z którego zaatakowano nasz portal, adresu nie podaję, gdyż mój antywirus zgłasza od razu po wejściu na nią zagrożenie.

Sprzątanie po tym ataku potrwa do wieczora, więc do tego czasu niektóre funkcjonalności na stronie, mogę jeszcze nie funkcjonować w 100%.

 

admin


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(8 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 05 grudzień 2015 19:53
alexjones.pl Inne Komunikaty Brak dostępu do strony - atak hakerski