Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Komunikaty Kolejny atak hakerski, kolejny serwer
Kategoria: Komunikaty   Poniedziałek, 04 styczeń 2016 04:39 Napisał

Kolejny atak hakerski, kolejny serwer

Kolejny atak hakerski, kolejny serwer foto: Wikimedia Commons/CC

W okresie międzyświątecznym odnotowałem nasiloną działalność hakerską, mająca na celu unieruchomienie serwera naszego portalu.

Jest to już kolejny raz, kiedy portal alexjones.pl stał się celem ataku. Tym razem było to ewidentne działanie nakierowane na przeciążenie serwera i jego cykliczne unieruchamianie. Skutkiem były czasowe problemy z dostępnością strony, uszkodzenie części plików oraz bazy danych.

Ponieważ regularnie wykonywane są kopie zapasowe wszystkich części serwisu, nie było żadnego problemu odtworzeniem danych, chociaż skonfigurowanie całości od nowa wymagało dużo czasu i sporego nakładu pracy.

W związku z tym, że tego typu ataki zdarzają coraz częściej, zdecydowałem się na wykupienie kolejnego, jeszcze szybszego serwera na który został przeniesiony portal. Nowy serwer znajduje się poza terytorium Polski. Dotychczasowy serwer po oczyszczeniu i przeinstalowaniu systemu będzie pełnił funkcję backupu. Tak, żeby w przyszłości w przypadku ewentualnego unieruchomienia głównego serwera można było przekierować ruch na serwer rezerwowy. Od dzisiaj więc, dodatkowo powinna być odczuwalna poprawa płynności pracy portalu.

Jak widać wszystkie tego typu sytuacje długoterminowo poprawiają tylko jakość serwisu i motywują do jeszcze większego zaangażowania się przy jego tworzeniu. Jest to tylko kolejne potwierdzenie, że wysiłek przynosi efekt.

greendagger

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(17 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Poniedziałek, 04 styczeń 2016 07:17
alexjones.pl Inne Komunikaty Kolejny atak hakerski, kolejny serwer