Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Szwedzka Agencja Ochrony Cywilnej przyznaje: muzułmańskie organizacje tworzą własne społeczeństwo
Kategoria: Społeczeństwo   Sobota, 04 marzec 2017 07:48 Autor: admin

Szwedzka Agencja Ochrony Cywilnej przyznaje: muzułmańskie organizacje tworzą własne społeczeństwo

Magnus Norell, autor raportu, politolog i ekspert ds. terroryzmu wskazuje, że Bractwo Muzułmańskie nawołuje w Szwecji do „transformacji w kierunku islamskiego społeczeństwa”. „Szczególnie silnej kontroli powinny być poddane dziewczęta. Muzułmanina obowiązują inne zasady niż obywateli świeckich” – przekonuje się w rozpowszechnianym w Szwecji materiale informacyjnym.

Jak wynika z raportu, Bractwo Muzułmańskie wywiera wpływ na sztokholmski oddział organizacji charytatywnej Islamic Relief, szkołę Studiefoerbundet Ibn Rushd, Związek Islamski oraz stowarzyszenie Szwedzcy Młodzi Muzułmanie. W dokumencie podkreślono, że wymienione organizacje otrzymują od państwa miliony koron dotacji. To różnego rodzaju granty przyznawane przez samorządy oraz urzędy centralne na działalność kulturalną, edukacyjną oraz integracyjną.

W zeszłym roku z uwagi na „brak poszanowania idei demokratycznych” szwedzki Urząd ds. młodzieży oraz społeczeństwa obywatelskiego cofnął dotację na 2017 rok dla stowarzyszenia Szwedzcy Młodzi Muzułmanie. W 2016 roku organizacja otrzymała na swoją działalność 1,36 mln koron oraz dodatkowe fundusze na projekt przeciwko rasizmowi.

„Można dojść do wniosku, że polityczno-religijna działalność Bractwa Muzułmańskiego w Europie została wbudowana w ‘model integracji’ i może być interpretowana jako standardowa praca na rzecz integracji. Trudno politykom sprzeciwiać się temu, co z zewnątrz może wyglądać jako prawo dyskryminowanej mniejszości religijnej” – stwierdził Norell. Podkreślił on, że w Szwecji Bractwo Muzułmańskie mogło przez lata liczyć na świeckie wsparcie ze strony części środowisk opowiadających się za wielokulturowością, partii lewicowych oraz Zielonych.

W kwietniu 2016 roku socjaldemokrata, premier Szwecji Stefan Loefven zdymisjonował ministra budownictwa mieszkaniowego Mehmeta Kaplana z Partii Zielonych w związku z ujawnieniem przez media, że spotkał się on z przedstawicielem tureckiej terrorystycznej organizacji Szare Wilki. Urodzony w Turcji Kaplan, który jest praktykującym muzułmaninem, zanim został ministrem oraz parlamentarzystą, przez wiele lat zasiadał we władzach największych organizacji muzułmańskich w Szwecji.

Raport Norella zatytułowany „Bractwo Muzułmańskie w Szwecji” spotkał się z ostrą krytyką ze strony grupy szwedzkich religioznawców. W liście otwartym zarzucili oni autorowi m.in. „brak oparcia na faktach” oraz „jednolite potraktowanie całej grupy szwedzkich muzułmanów”.

Anneli Bergholm Soeder, przedstawicielka Szwedzkiej Agencji Ochrony Cywilnej, czyli urzędu, który zamówił raport, w oświadczeniu dla mediów stwierdziła, że raport będzie analizowany, a za jego treść odpowiada jego autor.

Źródło: polskie radio/pap / NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 04 marzec 2017 13:47
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Szwedzka Agencja Ochrony Cywilnej przyznaje: muzułmańskie organizacje tworzą własne społeczeństwo