Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Spotkanie pierwszej Rady Kobiet… bez kobiet
Kategoria: Społeczeństwo   Czwartek, 16 marzec 2017 08:34 Autor: admin

Spotkanie pierwszej Rady Kobiet… bez kobiet

Wydawałoby się, że w Arabii Saudyjskiej nadchodzą prawdziwie przełomowe zmiany. Rząd wydał zgodę na powstanie pierwszej Rady Kobiet, co miało poprawić ogólny wizerunek państwa. Jednak wszyscy zgodnie zwrócili uwagę na to, że kobiety nie mogły znajdować się na tej samej sali co mężczyźni.

Konferencja odbyła się 13 marca w prowincji al-Kasim. Internet obiegły zdjęcia, przedstawiające uczestników spotkania – wzięło w nim udział 13 mężczyzn. Ze względu na zatwierdzoną prawnie segregację płci, szefowa Rady Kobiet księżniczka Abir bint Salman i pozostałe kobiety przebywały w innym pomieszczeniu ale brały udział w debacie dzięki telekonferencji.

Kobiety w Arabii Saudyjskiej nie posiadają wielu praw i muszą otrzymywać zgodę na studiowanie, podróżowanie, podejmowanie pracy i wyjście za mąż. Pod żadnym pozorem nie wolno im prowadzić samochodów. W kwestii równości płci, Królestwo Saudów wypada prawdopodobnie najgorzej na całym świecie.

W grudniu 2016 roku, kobieta która odważyła się wyjść z domu bez tradycyjnego muzułmańskiego stroju i miała odsłoniętą twarz, została zatrzymana przez policję. Wyraźnie oburzona część społeczeństwa domagała się jej egzekucji. Sytuacja ta pokazała, że nawet jeśli rząd wprowadziłby zmiany w kwestii wymaganego ubioru kobiet czy zniósłby segregację płci, to mieszkańcy Arabii Saudyjskiej mieliby spore trudności z przystosowaniem się do zmian.

John Moll
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Ostatnio zmieniany Czwartek, 16 marzec 2017 13:36
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Spotkanie pierwszej Rady Kobiet… bez kobiet