Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo To jest po prostu chore! We Francji jest 6 mln Arabów. Nie zgadniesz ilu z nich pracuje. Skala nieróbstwa przeraża
Kategoria: Społeczeństwo   Sobota, 06 maj 2017 08:27 Autor: admin

To jest po prostu chore! We Francji jest 6 mln Arabów. Nie zgadniesz ilu z nich pracuje. Skala nieróbstwa przeraża

Sześć milionów muzułmanów narzuca w tej chwili Francji swoją kulturę i swoją religię – mówi Interii konsul honorowy RP w Nicei Michel Forkasiewicz.

Konsul honorowy RP w Nicei, który mieszka we Francji od 57 lat, opowiada dziennikarzom jak wygląda, obecnie Francja i jak zmaga się z rosnąca falą terroryzmu.

Mówi również o mniejszości muzułmańskiej i o tym, że 6 milionów obywateli pochodzenia arabskiego stanowi poważny problem we Francji.

Jak zauważa Forkasiewicz „jeszcze za czasów generała de Gaulla, do Francji przybyło bardzo dużo Marokańczyków i Tunezyjczyków i to oni stanowią większość z 6-milionowej populacji pochodzenia arabskiego we Francji.”

– To jest wielki problem dla kultury francuskiej, dla polityki, dla gospodarki – dodaje.

Ta mniejszość arabska nie chce się asymilować, a jednocześnie narzuca Francuzom swoją religię i kulturę. I jak mówi Forkasiewicz, to ten problem będzie tylko narastał. Są oni również bowiem obciążeniem dla gospodarki Francji.

– Na sześć milionów muzułmanów oficjalnie pracuje około 800 tysięcy. Reszta to są kobiety, dzieci i starcy oraz dwa miliony osób, które mogłyby pracować, ale nie chcą i żyją z zasiłków – powiedział Forkasiewicz.

Francuzi coraz mniej tolerują fakt, że my wszyscy musimy płacić na nich strasznie duże pieniądze. Dziennikarze wyliczyli, że ich niechęć do pracy kosztuje Francję między 12 a 15 miliardów euro rocznie – dodał.

Zdaniem Michela Forkasiewicza, aby sytuacja się zmieniła rząd francuski powinien mocniej postawić na asymilację osób pochodzenia arabskiego. Jak mówi:
– 60-70% obywateli arabskiego pochodzenia nie chce się asymilować, nie chce uznać francuskich zwyczajów i kultury.

Forkasiewicz wypowiedział się także na temat zbliżających się wyborów. na pytanie czy wszytko jest już rozstrzygnięte odpowiedział.

-Francuzi trochę się boją Marine Le Pen. Wątpię, że zostanie prezydentem, a sondaże zdają się te wątpliwości potwierdzać. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że Front Narodowy to partia, moim zdaniem, najmocniejsza, jeśli chodzi o struktury. Nawet przed prawicą, która się kompletnie rozsypała podczas tych wyborów.

A lewica już właściwie nie istnieje. Francois Hollande kompletnie zrujnował Francję, z punktu widzenia ekonomicznego i administracyjnego, a Emmanuel Macron to jego wielka fabrykacja.

„Jestem przekonany, że Macron będzie prezydentem” – dodał na koniec.

http://wolnosc24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(24 głosów)Ostatnio zmieniany Sobota, 06 maj 2017 10:31
alexjones.pl Inne Społeczeństwo To jest po prostu chore! We Francji jest 6 mln Arabów. Nie zgadniesz ilu z nich pracuje. Skala nieróbstwa przeraża