Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Brytyjski dziennik The Independent zaczął chwalić Koran zaraz po przejęciu przez arabskiego szejka
Kategoria: Społeczeństwo   Czwartek, 19 październik 2017 09:03 Autor: admin

Brytyjski dziennik The Independent zaczął chwalić Koran zaraz po przejęciu przez arabskiego szejka

The Independent to jeden z najbardziej znanych i poczytnych dzienników w Wielkiej Brytanii. Skoro posiada wielu czytelników to z pewnością potrafi też wywrzeć duży wpływ na tamtejsze społeczeństwo. Wielu komentatorów wyraziło ostatnio zaniepokojenie artykułem, który ukazał się na łamach tego dziennika, ponieważ promował naukę islamu.

Już sam tytuł wydał się dość kontrowersyjny: "Jak nauki Islamu mogą zapobiec dalszym skandalom z powodu nadużyć seksualnych". Artykuł nawiązuje do bardzo głośnego skandalu z udziałem znanego hollywoodzkiego producenta filmowego. Dotyczy molestowań seksualnych i gwałtów, dokonanych na wielu znanych aktorkach. Harvey Weinstein od wielu lat skrywał swoją mroczną tajemnicę, jednak okazało się, że nawet pieniądze nie zagwarantowały mu pełnej dyskrecji.

Autor wspomnianego artykułu Qasim Rashid, rzecznik amerykańskiej organizacji Ahmadiyya Muslim Community pisze na łamach The Independent, że nauka islamu pozwoli rozwiązać problem gwałtów. Powołuje się przy tym na Koran, który rzekomo zabrania stosowania przemocy wobec kobiet i zmuszania ich do działania wbrew ich woli, zaś hidżab opisywany jest jako strój, który zapobiega napaściom na tle seksualnym, ponieważ zakrywa część ciała kobiet. Ostatnie zdania zawarte w artykule są najbardziej wymowne.

"Liczba przestępstw seksualnych na kobietach znacznie zmaleje, gdy mężczyźni przestaną molestować kobiety i przestaną myśleć, że nie mają wobec nich żadnych innych zobowiązań. Według islamu, każdy mężczyzna jest odpowiedzialny za powstrzymanie nadużyć seksualnych - poprzez słowa i czyny. Ludzie tacy jak Weinstein chodzą po ulicach, terroryzują naszych sąsiadów. Razem możemy wdrożyć sprawdzony model islamski, który powstrzyma to szaleństwo i wprowadzi równość płci w Ameryce i na całym świecie"

Publikacja ta wywołała niemałe zaskoczenie, lecz jej pojawienie się prawdopodobnie zostało już wyjaśnione. Kilka miesięcy temu, saudyjski biznesmen i miliarder sułtan Mohamed Abuljadayel wykupił 30% akcji firmy Independent News & Media, która jest właścicielem dziennika The Independent. Tym samym Saudyjczyk stał się drugim największym udziałowcem, tuż za Evgenym Lebedevem, który jest synem byłego agenta KGB i rosyjskiego miliardera i posiada 41% akcji.

Wiele osób zastanawia się, czy brytyjski dziennik The Independent zachowa swoją niezależność, którą posiada w nazwie. Istnieją obawy, że saudyjski miliarder może wywrzeć wpływy na dziennik, aby ten zaczął promować islam tak jak zrobił to po publikacji wspomnianego wyżej artykułu. Jest to szczególnie niepokojące gdy weźmiemy pod uwagę, że w Wielkiej Brytanii żyje duża społeczność muzułmańska a burmistrzem Londynu po raz pierwszy w historii został muzułmanin Sadiq Khan. Ponadto, Arabia Saudyjska była wielokrotnie wskazywana jako największy sponsor islamskiego terroryzmu w Wielkiej Brytanii. Być może przyszedł teraz czas na islamizację tamtejszych mediów?

 Źródło: zmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Ostatnio zmieniany Czwartek, 19 październik 2017 19:31
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Brytyjski dziennik The Independent zaczął chwalić Koran zaraz po przejęciu przez arabskiego szejka