Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Czy samobójstwo Europy będzie powstrzymane?
Kategoria: Społeczeństwo   Środa, 06 czerwiec 2018 08:30 Autor: Andreas

Czy samobójstwo Europy będzie powstrzymane?

Czy samobójstwo Europy będzie powstrzymane? www.autonom.pl

Europa wielu „Orbanów” to nowa jakość. Czarny sen neoliberalnych i lewicowych elit się spełnia, chociaż czy oni sobie w ogóle wyobrażali rzeczywistość, w której w dużej części krajów europejskich mogłoby dojść do sytuacji, w której rządziłyby ruchy sprzeciwiające się establishmentowi i jego monopolowi na jedyną słuszną wizję rzeczywistości? 

Włochy to wielki wyłom w europie neoliberalnego kłamstwa lub lewicowego wydymania tłustych usteczek. Okazało się, że włoskie społeczeństwo powiedziało głośne NIE narzucaniu mu kulturowo-cywilizacyjnej dyfuzji w postaci obowiązku przyjmowania nielegalnych imigrantów i finansowania ich egzystencji. Włoskie społeczeństwo powiedziało głośne NIE poprawności politycznej, która nakazywała wyciszanie gwałtów na Kobietach, czy życia bez chęci podjęcia pracy na socjalu – dużej rzeszy niechcianych gości. Co więcej, włoskie społeczeństwo powiedziało także NIE – wysokim podatkom i wielu obowiązkom, których nie są w stanie podejmować. Włosi powiedzieli dość i nawet pomimo „manewru” ich Prezydenta, udało się doprowadzić do sytuacji, w której wola Narodu zwyciężyła.

W Niemczech się to nie udało, albowiem establishment porozumiał się ponad Narodem dla zachowania status quo, chociaż poroniona i bezprawna polityka pani Merkel w sprawie przyjmowania i utrzymywania nielegalnych imigrantów wywołała poważny sprzeciw. Pojawienie się partii antysystemowej w postaci AfD, będącej jedyną realną opozycją w rządzie – dla polityki pani Merkel, to poważna zmiana polityczna w Niemczech. Tydzień temu w Berlinie był olbrzymi wiec i marsz zwolenników tej partii, jednak media skutecznie wyciszyły wszystko. Tamtejsza elita nie chce pozwolić na to, żeby doszło do realnej zmiany systemowej. Nie chcą się przyznać do błędów politycznych, koszty ponoszą całe Niemcy, w Niemczech dzisiaj nie ma bezpieczeństwa. Luzie boją się wychodzić z domów, co więcej jak ktoś mieszka obok „ośrodka” dla nielegalnych imigrantów, to często boi się nawet nocować. Doprowadzono do czegoś niesłychanego w relacjach społecznych. Do tego jest jeszcze terroryzm, który jest realnym zagrożeniem i to nie są przelewki. Ludzie to widzą i wiedzą swoje. Niemcy zapłacą zmianami politycznymi za złamanie umowy społecznej przez Angelę Merkel. Historia pokaże, czy to było przypadkowe. W kontekście Niemiec, po prostu nie ma przypadków.

We Francji wygaszono ruch nacjonalistyczny, nie ma dowodów na to jak w rzeczywistości wyglądały wybory, w których wygrał przedstawiciel nowego politycznego brandu w istocie dalej liberalnego, a nie przedstawicielka Ruchu Narodowego. 

Wcześniej pluto na Polskę, że wybrała nacjonalistycznych rząd, który nie chce przyjmować tzw. uchodźców, czyli nielegalnych imigrantów. Należy pamiętać, że uchodźców Polska przyjmuje, ale nie ma szczególnego zainteresowania życiem tutaj. Kraj bez socjalu, gdzie nie da się mieszkania i nie pozwoli sprowadzić licznej rodziny w tym wstępnych i zstępnych i nie wypłaci na nich zasiłków, nie jest atrakcyjny dla innych kulturowo. 

Jeszcze wcześniej Węgrzy dostali za pana Viktora Orbana i jego politykę. Słyszeliśmy o Węgrzech wszystko co najgorsze. Chociaż ten kraj po prostu zaczął realizować suwerenną politykę. 

Grecja się nie obroniła, oddała swoją suwerenność w znaczeniu makroekonomicznym za przywilej pozostania w Strefie Euro. W sumie nie miała wyjścia, nie mogła się nie zgodzić, bo nie było scenariusza na grecki sprzeciw.

Wielka Brytania popełniła błąd pychy własnych elit, pozostał praktycznie rok do wyznaczonego Brexitu i dalej nie wiadomo, jak to ma wyglądać. Nie wiedzą tego, ani w Londynie, ani w Brukseli. Brytyjczycy wyjęli olbrzymią cegłę z europejskiego muru. Bruksela nie może pozwolić, żeby to było bezkarne, ponieważ w ślad Londynu pójdą inni, którzy nie chcą płacić składek, ale chcą mieć korzyści z dostępu do wspólnego rynku. 

Dzisiaj jak to samo grozi Włochom i w części Hiszpanom, to w burżuazyjnej Francji, czy w konserwatywnych Niemczech pojawiają się znaki zapytania – jak to się stało? Niestety rzeczywistość nie znosi próżni, oto jest rzeczywistość w której nawet zmanipulowane ekstremalnie przez media i zniewolone poprawnością polityczną i strachem prawnych społeczeństwa Zachodu mówią STOP.

Po najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego będziemy mieli do czynienia z nową konstelacją polityczną. Ciekawe, czy będą w nich brali udział Brytyjczycy? Po zakomunikowaniu Brukseli zamiaru wyjścia z Unii – już nie powinni. Natomiast dzięki Włochom, Niemcom, Francuzom i wszystkim innym, będą tam głosy ludzi, którzy chcieliby innej polityki. Zmiany w Komisji są oczywistością. Potem nic już nie będzie takie, jak było. Miejmy nadzieję, że samobójstwo Europy będzie powstrzymane…

 Źródło: Obserwator Polityczny


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Ostatnio zmieniany Środa, 06 czerwiec 2018 12:33
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Czy samobójstwo Europy będzie powstrzymane?