Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Intrygujące realia naszego zachodniego podwórka
Kategoria: Społeczeństwo   Niedziela, 28 kwiecień 2019 08:02 Autor: Andreas

Intrygujące realia naszego zachodniego podwórka

Intrygujące realia naszego zachodniego podwórka Alexander Henning Drachmann/Flickr/CC BY-SA 2.0

Ponieważ żyjemy w epoce informatyki, to przepływ tendencji jest szczególnie ułatwiony i błyskawiczny.

Ostatnio ukazał się interesujący artykuł opublikowany przez Centrum Ludwiga von Misesa traktujący o psychopatii i socjopatii w sferach politycznych:
>https://misesuk.org/2019/04/12/on-politics-and-psychopathy/.

Wstęp zawiera krótki przegląd najnowszych osiągnięć psychiatrii we wspomnianych dziedzinach, przechodząc potem do szczegółowego omówienia zagadnienia w kontekście psycho- i socjologicznym vis-a-vis współczesnych zachodnich elit.

Konkluzja artykułu jest następująca (cytuję):

Psychopaci pragną władzy, a obecny system polityczny faworyzuje ich w porównaniu do ludzi uczciwych w obszarze prominentnych stanowisk. Pomimo powolności wpływu wspomnianych tendencji na skład jakościowy i ilościowy warstwy politycznej, w dłuższym przedziale czasowym zauważa się dramatyczny wzrost liczby psychopatów w ich gronie. Są oni aroganccy, samolubni, okrutni, niewiarygodni, oszukańczy, nierozważni i pozbawieni skrupułów. W tych zbiorowiskach, w których osiągnięta została swoista masa krytyczna, polityczny system staje się szalony.

Podobne tendencje psychopatyczne obserwuje się w pozostałych elitarnych środowiskach takich jak biurokraci, akademicy, polityczni i społeczni aktywiści, biznesmeni, celebryci, finansiści oraz członkowie mediów. Wszyscy oni są w jakimś stopniu zarażeni psychopatią, czego rezultatem jest gigantyczny psychopatyczny obłęd.

W następstwie powyższego obłęd ten staje się cechą przewodnią zachodnich społeczeństw. Ponieważ żyjemy w epoce informatyki, to przepływ tendencji jest szczególnie ułatwiony i błyskawiczny. Rezultatem jest całkowicie bezmyślne i ogłupione społeczeństwo, którym coraz łatwiej manipulować przy pomocy coraz to głupszych trików.

Stan ten jest sprytnie maskowany przez powszechny dostęp do wyższej edukacji, która w rzeczywistości produkuje zidiociałych ignorantów przeświadczonych o swej wiedzy i inteligencji.

W skrajnych przypadkach obserwować możemy prawdziwie groteskowe schematy manipulacji, które w nawet najprymitywniejszych, ale normalnych, niespatologizowanych społeczeństwach byłyby nie do pomyślenia.

Przykładami tego mogą być choćby sławetna Russiagate (https://taibbi.substack.com/p/russiagate-is-wmd-times-a-million) w USA, według której wyboru prezydenta Stanów Zjednoczonych dokonał kremlowski Putin, lub fakt domagania się przez społeczeństwo Wielkiej Brytanii, przestraszone przez media widmem braku papieru toaletowego i korkami w euro tunelu po wyjściu z Unii, ponownego referendum w sprawie Brexit.

Zidiocenie zachodniego społeczeństwa byłoby nawet śmieszne, gdyby nie przyćmiewał go wizerunek rządzących psychopatów dzierżących atomowy guzik w jednej, a listę żądań dla Ludzkości w drugiej dłoni.

Ignacy Nowopolski Źródło: Drnowopolskiblog.neon24.pl/

 


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Artykuły powiązane

Ostatnio zmieniany Niedziela, 28 kwiecień 2019 09:53
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Intrygujące realia naszego zachodniego podwórka