Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Nie oddawaj czci demonowi
Kategoria: Społeczeństwo   Piątek, 01 listopad 2013 00:06 Autor: admin

Nie oddawaj czci demonowi

Nie oddawaj czci demonowi foto: Wikimedia Commons

W nocy z dnia 31 października na 1 listopada wiele osób uczestniczyło w tzw. zabawie Halloween. W wielu przypadkach ludzie nie rozumieją o co dokładnie chodzi w tej imprezie. W mediach już kilka miesięcy przed tą nocą robi się duży szum. Z witryn sklepów straszą wyżłobione dynie. A dzieci przebrane za potwory chodzą i zbierają cukierki. Niby ta niewinna zabawa rodem z Ameryki ma podłoże okultystyczne. Aby to zobaczyć trzeba wrócić do historii Halloween.

Zwyczaj obchodzenia Halloween wywodzi się ze środowiska emigrantów irlandzkich zamieszkujących tereny USA. W ten sposób chcieli wskrzesić niektóre pradawne zwyczaje kultywowane przez ich przodków, plemiona staroceltyckie. W tę noc na przełomie października i listopada według nauk celtyckich kapłanów – druidów, demony, duchy ciemności oraz bóg śmierci biorą w posiadanie całą Ziemię. Chcąc zyskać ich przychylność należało składać im ofiary oraz przed domem wystawić podświetloną i wydrążoną w środku dynię lub czaszkę. Było to znakiem dla demonów, że mieszkańcy tego domu uznają ich władzę! W tę noc również ludzie malowali sobie twarze oraz ubierali skóry zwierząt, a na głowy zakładali zwierzęce czaszki chcąc upodobnić się do groźnych, duchowych istnień. Jak wcześniej wspomniano w tę noc składano ofiary.  W ogniu ginęły zwierzęta oraz ludzie. Często w ofierze składano dzieci. Ofiar tych w imieniu demonów żądali druidzi.

Zastanawiającym jest fakt że Halloween, który kiedyś wiązał się z poniesieniem ofiary z życia przez wielu ludzi, dzisiaj jest „wesołym” świętem. Obchodzonym w wielu szkołach jak i przedszkolach gdzie często bez wiedzy rodzicow zapraszane są wróżki oraz okultyści. Którzy dzięki swojemu działaniu i metodom pobudzają ciekawość młodych w sprawach związanych z inną rzeczywistością. 

Zwyczaj obchodzenia Halloween w takiej formie jaka dziś jest spotykana przyjął się dzięki żyjącym wiele wieków później potomkom Celtów. Oni to przekonywali, że święto na cześć celtyckiego boga nie musi kojarzyć się z krwawymi obrzędami. Ci którym zależało na utrzymaniu tradycji zdołali wmówić że to „święto” może być radosną zabawą związaną z niewinnym przebieraniem się oraz rozdawaniem cukierków. Dzięki przemysłowi rozrywkowemu zwyczaj ten rozprzestrzenił się po całym świecie. Wiadomym jest że produkcja gadżetów związanych z gadżetami halloween-owymi nabija takim firmom nie złą fortunę.  Ze smutkiem trzeba przyznać, że to pseudo święto stało się dla wielu ważnym elementem kultury masowej.

Przytaczając po krótce tę historię Halloween chciałem pokazać jakim wartościom dzisiaj hołdują ludzie, którzy w tym biorą udział. Nie można ukryć faktu, że to święto jest na cześć szatana. W tym miejscu trzeba przypomnieć że ta noc jest szczególna dla sekt satanistycznych, które dziś przeprowadzają najważniejsze obrzędy i rytuały ku czci demonów. W tę noc po dziś dzień sataniści składają ofiary z noworodków, które rodzą się specjalnie do tych celów. Mordy – zbrodnie te są łączone z Czarnymi Mszami oraz z orgiami seksualnymi związanymi z inicjacyjnym łączeniem się z demonami. Wiele osób może zarzucić, że są to argumenty wyssane z palca. Informację te przytoczyłem za ks. Aleksandrem Posackim znanym w Polsce demonologiem.

Podobnego zdania jest była satanistka, Deborah Lipsky. Potwierdza, że Halloween jest wielkim świętem czcicieli szatana, którzy dają wówczas upust drwinom z Kościoła i jego świętych. W tym dniu wzywają demony i potępieńców. Jednocześnie targają nimi ogromne namiętności. Lipsky dodaje, że nawet niewinny strój dzieci przebierających się za aniołki, chodzące od domu do domu i zbierające słodycze, naraża je na poważne działanie demoniczne.  

Dużą rolę w rozpropagowaniu Halloween na świecie oraz w Polsce miała książka „Harry Potter”. Która uzyskała dużą popularność dzięki amerykańskiej masonerii. W niej to właśnie zabawa halloween-owa odegrała dużą rolę. W tej książce widzimy dużo odniesień do tego pseudoświęta, choćby opis celebracji Nocy Duchów. Dlaczego przytoczyłem jako przykład właśnie tę książkę? Jest to „dzieło” jawnie promujące okultyzm oraz oddanie się pod władzę Szatanowi. Wielu może mi zarzuci, że jest to przekoloryzowanie faktów. Jednak pamiętajmy, że od niewinnej zabawy do opętania jest bardzo krótka droga. Diabeł w swej przebiegłości, co mocno podkreślają księża egzorcyści, korzysta z naszej nieświadomości.

Skąd taką świadomość mają mieć dzieci? Skąd one mają wiedzieć, że uczestniczą w okultystycznym święcie? Tutaj dużą rolę w nakierowaniu pociech mają rodzice, katecheci oraz księża. Dziś jednak pojawia się kolejny problem związany z atakiem na księży, którym zarzuca się zboczenia seksualne. Stąd jak wcześniej wspomniałem dużą rolę odgrywa zaufanie dziecka do rodziców. Na nich to ciąży obowiązek wytłumaczenia dziecku dlaczego oni nie biorą udziału w Halloween oraz tego nie promują. Jeśli dziecko od samego urodzenia było wychowywane na zdrowych zasadach oraz w miłości do Boga i Ojczyzny zrozumie poczynania swoich rodziców. Oraz przyjmie do świadomości, że ci go chronią przed wielkim niebezpieczeństwem.

Często się zastanawiam jaką satysfakcję mają rodzice pozwalając dzieciom przebierać się z takie ohydne stwory. To również odnosi się do promowania zabawek, które wprost odzwierciedlają lub noszą nazwy demonów. Mam tu na myśli zabawki typu Hello Kity lub lalki Monster High. Nie jestem w chwili obecnej rodzicem ale kiedy patrzę na te niewinne zabawki to wzbudza się u mnie odruch obrzydzenia. A rodzice, którzy to kupują napędzając wielomiliony przemysł są dla mnie godni politowania. Nie wiem czy ta niewiedza bierze się z lenistwa, czy to jest zaniedbanie. A zaniedbanie jest grzechem. Tymi "świętami" czy zabawkami niszczymy wrażliwość dzieci. Oraz swoim postępowaniem poszerzamy krąg jaki zatacza cywilizacja śmierci. Jeśli ktoś uważa że nie piszę prawdy to niech siądzie kiedy przed telewizorem i niech wsłucha się w treść reklamy lalki Monster High, lub niech przeanalizuje treści bajek np. Cartoon Network. Powiem wprost te bajki wzmagają agresję i nienawiść do otaczającego nas świata. 

Wracjąc jednak do opisywanego pseudoświęta wydawać by się mogło, że tylko nieliczne osoby są przeciwne promowaniu oraz obchodzeniu Halloween. Jednak warto uświadomić sobie fakt, że zło lubi robić duży rozgłos. Oraz dawać poczucie że jest się osamotnionym w swoich poczynaniach.

Myślę że polskie społeczeństwo pomimo dużego ataku medialnego na wartości religijne czuje dużą więź z kościołem. Co się odzwierciedla w coraz liczniejszym udziale w Marszach Świętych oraz w czuwaniach nocnych organizowanych przez lokalne wspólnoty kościelne. Media oraz biznes, który czerpie na Halloween zysk chce zamazać w ludziach świadomość popełnianego grzechu. Skoro oddajemy w ten sposób cześć demonowi to popełniamy grzech bałwochwalstwa. Co jest przyczyną wielu opętań.

Biorąc udział w Halloween zaprzeczamy własnemu oddaniu się Bogu, własnej wierze. W nocy bierzemy udział w zabawie poświęconej demonowi a w dzień oddajemy cześć Wszystkim Świętym. Te dwie rzeczywistości się przecież wykluczają. Albo oddajemy cześć Bogu albo złemu. Wybór należy do każdego z nas. Wybór ten jest coraz bardziej świadomy ponieważ wielu biskupów, księży oraz katechetów zwraca uwagę na demoniczny wymiar Halloween. Tutaj można postawić więc tezę: rodzice świadomie oddają swoje pociechy we władanie diabła. I to jest fakt niezaprzeczalny. Chyba że nie uczestniczą w niedzielnej liturgii lub nie posyłają dzieci na lekcję religii.

Nie ulega przy tym żadnej wątpliwości, że wprowadzanie dzieci i młodzieży, a nawet i części dorosłych, w praktyki Halloween jest niezgodne z nauką Kościoła. Mówią o tym wyraźnie paragrafy 2126 i 2117 Katechizmu Kościoła Katolickiego. Zdecydowanie krytyczne podejście do „święta Halloween” jest tym bardziej niezbędne, że dla niektórych łączy się ono nawet z kultem szatana, ojca wszelkiego zła, grzechu i śmierci.

Po co, my Polacy korzystamy, a wręcz małpujemy inne kultury? Nasza kultura jest bogata w tradycję. Jeśli my jej nie będziemy kultywować kto inny się o nią zatroszczy? Żyjemy w kraju związanym mocno z religią katolicką. Jeśli więc jesteśmy chrześcijanami promujmy to co jest zgodne z naszym wyznaniem. Aż tak jesteśmy „odważni” aby w tę noc mówić Bogu nie? A potem w dzień pójść zgodnie ze zwyczajem do kościoła i na cmentarz. Czemu na siłę dajemy sobie wmówić, że to co przychodzi z Ameryki jest dobre i godne naśladowania?

Podczas dyskusji na portalach społecznościowych kiedy pisałem, że jestem przeciwny Halloween zarzucano mi „smutne” chrześcijaństwo. Jednak pomimo tego zarzutu powiem wprost za papieżem Franciszkiem „chrześcijanin nie może być smutny.” Tym bardziej nie smucę się w dzień Wszystkich Świętych. Jest to bowiem wspomnienie nie tylko mojego patrona, ale i wszystkich świętych, tych znanych i tych nigdy nie kanonizowanych przez Kościół katolicki. Skoro w ten dzień mamy imieniny to warto to kultywować poprzez złożenie sobie nawzajem życzeń imieninowych. 

Wspomnienie Wszystkich Świętych powinno być dla nas ważnym świętem ponieważ ono przybliża nam cel doczesnej pielgrzymki na ziemi. Wtedy to możemy sobie uświadomić że nasze życie się nie kończy na śmierci i zakopaniu w ziemi. Stąd też ten dzień jest wcześniej wspominany niż dzień wszystkich wiernych zmarłych.

W dniu Wszystkich Zmarłych przypominamy sobie osoby, które odeszły na wieczny spoczynek. Również w tym dniu uświadamiamy sobie kruchość naszego życia. O tym wszystkim przypomina nam głównie modlitwa nad grobami naszych bliskich. W tym dniu również warto pamiętać o duszach w czyśćcu cierpiących. One same sobie już nie pomogą. Dlatego tak ważna jest nasza modlitwa za nie. Bo może my kiedyś tej modlitwy będziemy też potrzebować. Pisząc o duszach w czyśćcu cierpiących warto wspomnieć o tradycji odwiedzania cmentarza przez kolejne 8 dni listopada. Modląc się w tych dniach nad grobami naszych zmarłych uzyskujemy dla nich odpust. Myślę że każdy katolik pamięta jakie są warunki do uzyskania odpustu zupełnego. Każdego dnia przez tę oktawę możemy z czyśćca wyciągnąć jedną duszę. Jest to fakt potwierdzony chociażby przez Annę Katarzynę Emmerich, która na co dzień z tymi duszami obcowała.

Myślę, że warto aby nasza pamięć o zmarłych przejawiała się w modlitwie, a nie tylko przyniesionych kwiatach czy zapalonych świeczkach. Kwiaty czy znicze są tylko symbolem. A modlitwa odmówiona z wiarą może przynieść duża pomoc zmarłej osobie. Bo tylko w ten sposób mamy możliwość komunikowania się z tamtą stroną. Często będąc na cmentarzu i to nie tylko w dwa pierwsze dni listopada zastanawiałem się czemu służą na grobach dzieci pozostawione maskotki czy zabawki? Mnie to się w pierwszym momencie kojarzyło z pogańskimi zwyczajami, kiedy to zmarłym do trumny wsadzano przedmioty, które używali. Może tutaj wielu czytelników zarzuci mi to, że nie jestem sentymentalny. Jednak takie oznaki bliskości z osobą zmarłą są dla mnie zwykłym zaśmiecaniem cmentarza oraz kultywowaniem pogańskich zwyczajów.

Jesteśmy jednak dzisiaj w Polsce, która jest wolna i związana z religią katolicką. Pomimo tego że wielu chce oderwania katolickości z wartościami narodowymi, uważam że to jest niemożliwe. Wręcz zbyteczne są wysiłki tych którzy to robią. Dlatego na przekór komercyjnej i wygodnej cywilizacji świętujmy chrześcijańskie święta. Niech współczesne pogaństwo, które szerzy się z taką siłą nie przesłoni nam własnych korzeni oraz własnej kultury. Cieszmy się radością chrześcijańską. Doprowadźmy swoim postępowaniem do tego aby ci, którzy mają interes w promowaniu Halloween nie mieli z tego zysku. Jest to możliwe. Bo my jesteśmy większością! Jeśli te pieniądze, które im dajemy kupując gadżety hallowen-owe nie wpłyną na ich konta oni sami się wyniosą. Źródło: padre.info.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 01 listopad 2013 13:49