Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Szwecja: Muzułmanie zbadają zagrożenia dla meczetów
Kategoria: Społeczeństwo   Wtorek, 21 styczeń 2014 12:00 Autor: admin

Szwecja: Muzułmanie zbadają zagrożenia dla meczetów

Szwecja: Muzułmanie zbadają zagrożenia dla meczetów foto: jorchr/Wikimedia Commons/CC

Muzułmańska Rada Szwecji zapowiedziała przegląd zagrożeń dla meczetów znajdujących się w tym kraju. Ma to związek z kilkoma głośnymi incydentami, podczas których doszło do dewastacji islamskich świątyń.

Według Rady, w ciągu ostatniego roku doszło do kilku przypadków niszczenia i dewastacji meczetów oraz innych miejsc muzułmańskich modlitw. Odnotowano również przypadki gróźb i nękania ich zarządców. Zdaniem działaczy organizacji, ostatni raport na temat zagrożeń dla islamskich miejsc modlitwy został opracowany pięć lat temu i od tego czasu sytuacja znacznie się pogorszyła. Brakuje natomiast pieniędzy na zabezpieczanie miejsc kultu oraz innych zgromadzeń wyznawców islamu. W wielu ośrodkach modlitw brakuje wyjść ewakuacyjnych, co może w końcu doprowadzić do tragedii.

Ataki na muzułmańskie świątynie w Szwecji były widoczne przede wszystkim na początku stycznia. Na niektórych meczetach pojawiły się swastyki, wybito kilka szyb, a w Sztokholmie do świątyni wrzucono odcięte głowy świń. Badania nad zagrożeniami dla świątyń mają zostać sfinansowane z państwowych pieniędzy.

na podstawie: thelocal.seŹródło artykułu: AUTONOM


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 21 styczeń 2014 19:10
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Szwecja: Muzułmanie zbadają zagrożenia dla meczetów