Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Komisarz Praw Człowieka RE w roli Wielkiego Brata
Kategoria: Społeczeństwo   Piątek, 04 kwiecień 2014 19:16 Autor: admin

Komisarz Praw Człowieka RE w roli Wielkiego Brata

Komisarz Praw Człowieka RE w roli Wielkiego Brata foto: Saeima/Wikimedia Commons/CC
„Choć w ostatnich latach kilku Duńczyków zostało skazanych za rasistowskie i nienawistne wypowiedzi, to nie wystarczy” – taka jest opinia komisarza Praw Człowieka Rady Europy Nilsa Muiznieksa.

Wyraził ją w krytycznym raporcie na temat sytuacji mającej miejsce w wielu regionach Danii. „Duńskie władze powinny zająć zdecydowane stanowisko wobec wszelkich rasistowskich i ksenofobicznych stwierdzeń pojawiających się w debacie politycznej. Powinny także tworzyć świadomość ograniczeń w wolności wypowiedzi i obowiązujących międzynarodowych standardów w tej kwestii”, powiedział Muiznieks.

Muiznieks jest świadomy, że Dania szczyci się tradycją wolności wypowiedzi. Jednak uważa, że powinno prowadzić się więcej postępowań przeciwko osobom, które w debacie publicznej używają mowy nienawiści. „Rozpowszechnianie rasistowskich i antymuzułmańskich opinii poprzez media społecznościowe i blogi to szczególnie niepokojące zmiany”, twierdzi komisarz.

Ekspert z liberalnego duńskiego think-tanku CEPOS, Jacob Mchangama, uważa jednak, że współczesne media społecznościowe to coś, co należy doceniać, a nie piętnować, a Komisarz Praw Człowieka powinien raczej ochraniać wolność wypowiedzi, niż ją ograniczać. „To dziwne, że wierzy on, iż powinno się karać ludzi, którzy po prostu wyrażają swoje opinie”, powiedział Mchangama.


Oryginał: uriasposten.net

Tłumaczenie z angielskiego, NS.


Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 05 kwiecień 2014 15:13
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Komisarz Praw Człowieka RE w roli Wielkiego Brata