Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Niemcy: 7000 dżihadystów na Sylwestra
Kategoria: Społeczeństwo   Wtorek, 04 listopad 2014 18:50 Autor: admin

Niemcy: 7000 dżihadystów na Sylwestra

Niemcy: 7000 dżihadystów na Sylwestra foto: Wikimedia Commons/CC

Niemieckie władze obawiają się, że do końca roku w kraju może pojawić się aż 7000 muzułmańskich ekstremistów.

W Syrii i Iraku już teraz przebywa około 450 niemieckich ekstremistów. Wyznają oni surową interpretację islamu, znaną jako salafizm, i uważają, że dżihad jest prawowitym narzędziem do walki z Zachodem, który uważają za wroga islamu.

Hans-Georg Maassen, szef niemieckiego Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV), powiedział radiu Rundfunk Berlin-Brandenburg, że obecnie w Niemczech przebywa 6300 islamskich ekstremistów, ale liczba ta może do końca roku wzrosnąć do 7000.

Liczba Niemców, których przyciągnął fundamentalny islam, gwałtownie wzrosła. Podczas gdy trzy lata temu w kraju przebywało około 3800 zwolenników salafizmu, w 2012 roku było ich już 4500.

Maassen powiedział, że młodych muzułmanów przyciąga do Państwa Islamskiego (IS) jego brutalność. Szef niemieckiego wywiadu mówi również, że grupa formalnie znana jako ISIS wydaje się być „autentyczniejsza” niż Al-Kaida. “Istnieje powiązanie pomiędzy dotychczasowymi sukcesami Państwa Islamskiego (IS), działaniami na terenie Niemiec, a propagandą i działaniami agitacyjnymi skierowanymi w stronę młodych dżihadystów”, uważa Maassen. „Na IS, że tak się wyrażę, panuje teraz moda – jest dużo atrakcyjniejsze niż Al-Nusra Front, wywodząca się z Al-Kaidy grupa w Syrii. (…) Przyciąga tych ludzi nasilona brutalność, radykalizm i rygor, które sugerują, że jest to bardziej autentyczna organizacja, niż sama Al-Kaida (…) która pod względem brutalności przy IS wypada blado”.

Maassen wspomniał również, że wielu młodych ludzi, którzy nie czują się pełnoprawnymi obywatelami, ciągnie do ekstremistycznych islamskich ugrupowań, ponieważ daje im to poczucie przynależności i celu. Mają oni nadzieję, że przez wstąpienie w szeregi takiej organizacji awansują „od zera do bohatera”. Szacuje się, że ok. 450 islamskich fundamentalistów z Niemiec przedostało się do Syrii i Iraku. Niemieckie władze podają, że większość to Niemcy, natomiast 30% jest różnej narodowości – pochodzą z Turcji, Maroka i Bośni.

BfV szacuje, że w całych Niemczech przebywa obecnie ok. 43 000 islamistów, z których poważny niepokój budzić może 1000 osób, a 130 znajduje się pod stałą obserwacją. Raport niemieckich funkcjonariuszy bezpieczeństwa uznaje za „najistotniejszy czynnik radykalizujący” grupę przyjaciół. Miała ona większy wpływ niż rekruterzy, radykalni imamowie, natomiast Internet okazał się innym ważnym źródłem przyciągającym zwolenników ekstremizmu.

Raport podaje, że proces radykalizacji u większości zajmuje rok, co jest wystarczająco długim czasem, żeby przyjść im z pomocą. Jednak nie tak łatwo jest zidentyfikować kogoś, u kogo ten proces w danej chwili przebiega, ponieważ zmiany w zachowaniu mają miejsce dopiero w momencie, kiedy dana osoba już stanie się bardziej radykalna”, pisze Der Spiegel.

aQ na podst. http://rt.com/news/199308-germany-radical-islam-growing/Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)1 komentarz

  • Link do komentarza Yacek Czwartek, 06 listopad 2014 19:09 napisane przez Yacek

    Otwierają im się oczy nareszcie. Niech zlikwidują socjal tak jak Polska i pozbędą się problemu dżihadystów i całego tego islamskiego tałatajstwa. Przecież to wszystko wieje od siebie bo tam nikt nic za darmo nie da, a Europa daje nie biorąc nic w zamian.

Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 04 listopad 2014 19:56
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Niemcy: 7000 dżihadystów na Sylwestra