Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Jarmark barbarzyńców
Kategoria: Społeczeństwo   Środa, 03 grudzień 2014 11:24 Autor: admin

Jarmark barbarzyńców

Jarmark barbarzyńców foto: Wikimedia Commons/CC

Przez lata wielu z nas opisywało islamskich terrorystów jako “barbarzyńców”. I przez lata byliśmy za to atakowani jako “rasistowscy islamofobi”.  Czym właściwie jest “barbarzyńca”?

Barbarzyńca to ktoś, kto znajduje przyjemność w zadawaniu bólu i śmierci. Robienie tego bawi ich i cieszy. Dosłownie. Tak więc, kulturowo i psychologicznie islamski barbarzyńca jest odpowiednikiem zachodniego sadystycznego, socjopatycznego seryjnego mordercy – tyle tylko, że barbarzyńcy nie działają w pojedynkę i w tajemnicy. Działają w wielkich, teologiczno-militarnych lub paramilitarnych gangach i wykonują swoją makabryczną robotę zupełnie otwarcie.

Zachodnich seryjnych morderców ściga się i wywołują odrazę. Grupy takie jak Al-Kaida, Taliban, Al-Szabab, Boko Haram i ISIS uważane są za nieustraszonych i bohaterskich wojowników, fundamentalistów religijnych. Cieszą się szacunkiem  zarówno swoich zwolenników, jak znacznej części – niektórzy sądzą, że większości – mieszkańców świata muzułmańskiego, która nawołuje do zaprowadzenia prawa szariatu. To, co robią te grupy, spełnia zasady prawa szariatu – prawa, które nie było reformowane, modyfikowane lub reinterpretowane, by uzgodnić je z dzisiejszymi pojęciami praw człowieka i zasadami prawnymi.

Przez nagrywanie i publikowanie wideo takie grupy chcą terroryzować widzów, jak również tych, których pojmali w niewolę. Terror oznacza zdławienie wszelkiej opozycji.

Obcinanie głów bezbronnym jeńcom, a potem granie w futbol obciętymi głowami, jest dla nich sportem. Dawanie dzieciom obciętych głów, zmuszanie dzieci do obserwowania dekapitacji (by znieczulić je na cierpienia innych), wręczanie karabinów pięcioletnim chłopcom i fotografowanie ich jako przyszłych wojowników – wszystko to tworzy kulturę skierowaną na tortury i śmierć. Takie zachowania charakteryzują nie tylko ISIS, ale także Hamas i talibów.

W tym roku zarówno ISIS, jak Boko Haram opublikowali wiele wideo. Zaczynając w sierpniu, ISIS opublikowało cztery wideo, które pokazują dekapitację czterech osób z Zachodu – mężczyzn, których przedtem torturowali przez miesiące lub lata. Bili ich, podtapiali, głodzili. Prawdopodobnie śmiali się przy tym, być może wspominając Abu-Gharib, albo Gitmo; może także mówili o podtapianiu Chalida Szejka Mohammeda z Al-Kaidy przez Amerykanów.

Proszę zauważyć różnicę: Chalid Szejk Mohammed był jednym z organizatorów zamachu z 11/9 i zegar mógł tykać do kolejnych planowanych zamachów terrorystycznych. Natomiast wszyscy ludzie Zachodu, których ISIS torturowało i obcięło im głowę, byli cywilami: pracownikami organizacji humanitarnych, dziennikarzami.

Jedno z wideo ISIS zostało opublikowane 3 listopada 2014 r. Widzimy na nim mężczyzn śmiejących się i dowcipkujących o dziewczętach i kobietach jazydzkich, które właśnie mają być sprzedane na targu niewolników. Ci mężczyźni niesłychanie dobrze się bawią. Wiedzą, że takie wideo zaszokuje wszystkich Jazydów, którzy je zobaczą, jak również wszystkich ludzi Zachodu i innych nie-barbarzyńców.

Ci ludzie robią dokładnie to, co robił sam Mahomet i o czym mówił, że jest rzeczą słuszną. Podbij, rozszerz posiadanie, nawróć; dokonaj egzekucji mężczyzn przez dekapitację na oczach ich kobiet – a potem albo ożeń się z kobietami „w twojej prawicy”, albo sprzedaj je jako niewolnice seksualne. Rozdziel je między wojowników. One są tylko łupem wojennym.

Koran (4:24) stwierdza: “A także [zabronione są dla was wszystkie] kobiety zamężne, oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice. Oto co przepisał wam Allah!”.

Hadisy dają wiele przykładów tego, co robił sam Mahomet, przykładów, które są czczone i podawane za wzór do naśladowania.

Na przykład, Mahomet rozkazał wyrżnięcie całego plemienia żydowskiego w Arabii północnej, a kobiety miały stać i patrzeć. Następnie nakazał swoim wojakom wzięcie tych kobiet na żony lub konkubiny. Sam wziął kobietę o imieniu Safija Bint Hujajj, którą “poślubił”, niewątpliwie wbrew jej woli i którą prawdopodobnie nawrócił na islam, także wbrew jej woli.

Według Bat Ye’or, w The Dhimmi: Jews and Christians Under Islam, “gdzie tylko muzułmanie oblegają twierdzę, która godzi poddać się na pewnych warunkach, które mają zostać ustalone przez delegata, a ten człowiek decyduje, że żołnierze mają zostać zabici, a ich kobiety i dzieci wzięte jako jeńcy, ta decyzja jest prawomocna. Taka była decyzja Saada b. Muadha w związku z Banu Kurajza (żydowskim plemieniem w Arabii)”.

Bat Ye’or opisuje i analizuje dżihad. Wyjaśnia, że „nie jest zabronione zabicie niebiałych Arabów, którzy zostali wzięci jako jeńcy… kobiet i dzieci nie wolno zabijać (chyba że brały udział w walkach). Imam zatrzyma jedną piątą łupów schwytanych przez muzułmanów w trakcie wojny i podzieli pozostałe cztery piąte między żołnierzy”.

Ibn Warraq pisze w pracy z 1996 r. Why I am Not A Muslim  („Dlaczego nie jestem muzułmaninem”, wyd. Euroislam, Warszawa 2013), że Koran “wymaga od wszystkich muzułmanów, by walczyli i zabijali niewiernych, 47:4 ‘Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta’. I 5:51: O wy, którzy wierzycie! Nie bierzcie sobie za przyjaciół żydów i chrześcijan; oni są przyjaciółmi jedni dla drugich’.”

Iranka Parvin Darabi w książce Ibn Warraqa Leaving Islam: Apostates Speak Out wylicza następujące przekonania z Koranu  i z wiary muzułmańskiej. To odnosi się do kobiet muzułmańskich! Wyobraźcie sobie, co stosuje się do kobiet nie-muzułmańskich.

Prorok Mahomet: “Stałem na krawędzi ognia (piekła) i większość ludzi idących tam była kobietami”. Porzekadło islamskie: “Niebo kobiety jest pod stopami jej męża”.  Porzekadło islamskie: “Kobieta powinna być wystawiona na światło dzienne trzy razy w życiu: kiedy się rodzi, kiedy wychodzi za mąż i kiedy umiera”.

Jak długo te praktyki i przekonania nie zostaną “uchylone”, zniesione, unieważnione, karane, tak długo będą charakteryzować islam polityczny.  

To najnowsze wideo ISIS powinno – ale może się tak nie stać – pokazać ludziom Zachodu, a szczególnie feministkom zachodnim, status pod-człowieka, jaki islamistyczni barbarzyńcy przypisują kobietom – własnym, a szczególnie kobietom niewiernym. Wojownicy ISIS mówią o preferencjach dla „zielonych” lub „niebieskich” oczu, dla ust pełnych zębów, dla piętnastolatek. Brzmi to, jakby mówili o koniach lub krowach – i dla nich tym właśnie są kobiety.

Zwierzętami jucznymi, niewolnicami i “polami”, na których mają zostać zasiani synowie tych mężczyzn.  

Oto inny przykład tego, co charakteryzuje “barbarzyńcę”.

W wideo z maja 2014 r. przywódca Boko Haram w Nigerii, Abubakar Szekau, rozprawia długo w języku hausa i łamanym angielskim o wydaniu za mąż, sprzedaniu i nawróceniu głównie chrześcijańskich dziewczynek, które porwał. Jest arogancki, szyderczy i szczęśliwy, że miażdży rodziny porwanych dziewczynek.

Oto, co mówi: “Tylko dlatego, że wziąłem kilka małych dziewczynek, które dostawały zachodnią edukację, wszyscy robią tyle hałasu. Pozwólcie sobie powiedzieć: wziąłem te dziewczynki. Dziewczynki : idźcie za mąż. Jesteśmy przeciwni zachodniej edukacji i zobaczyłem ‘stop zachodniej edukacji’. Powtarzam, wziąłem te dziewczynki i sprzedam je. Jest rynek na sprzedawanie dziewczynek”.

“W każdym narodzie, w każdym regionie, są do podjęcia decyzje. Albo jesteście z nami, albo przeciwko nam, mówię o prawdziwych muzułmanach, którzy wyznają salafizm. Albo jesteście z Obamą, Francoisem Hollande, Georgem Bushem, Clintonem… nie zapomniałem Abrahama Lincolna, Ban Ki-moona i ogólnie jego ludzi. I żadnego niewiernego. Zabijać, zabijać, zabijać. To jest wojna przeciwko chrześcijanom”.

Stwierdza wyraźnie, że Boko Haram sprzeciwia się “zachodniej edukacji”; mówi, że dziewczynki (które my możemy uważać za dzieci, ale które dla islamskich bojowników są niemal za stare na żony) muszą zostać wydane za mąż i zawsze wbrew ich woli. Abubakar Szekau wymienia przywódców zachodnich, poczynając od Obamy i włączając Francoisa Hollande, George’a Busha, Clintona, Ban-Ki Moona. Wszyscy mają zostać zabici, zabici, zabici.

Mówienie tego uszczęśliwia go. Nie stawia żadnych „racjonalnych” żądań. Nie negocjuje. Jego celem jest podporządkowanie sobie świata i zamiana wszystkich w muzułmanów. Jego celem jest cofniecie globalnego zegara do VII wieku.

Prezydencie Obama, sekretarzu generalny General Ban Ki-Moon: czy słyszycie? Czy rozumiecie, że jesteście na liście ludzi przeznaczonych do zabicia przez Boko Haram, ponieważ jesteście niewiernymi? Co planujecie zrobić z sunnickimi barbarzyńcami? A kiedy rozwiążecie ten problem, co zamierzacie zrobić z szyickimi barbarzyńcami, finansowanymi przez Iran i operującymi w Syrii, Libanie i Gazie?

Czy przynajmniej potępicie publicznie ich kolonializm, imperializm i apartheid?

Jeśli nie zadziałacie teraz – i to zdecydowanie – będzie to znaczyło, że barbarzyńcy zdobędą więcej broni, więcej ropy naftowej, więcej terytorium i więcej niewolników, i będzie trudniej ich pokonać.

Phyllis Chesler, tłumaczenie: Małgorzata Koraszewska

 

Za: listyznaszegosadu.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Środa, 03 grudzień 2014 13:14