Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Haga: policja prosi o pomoc ekstremistów
Kategoria: Społeczeństwo   Wtorek, 06 styczeń 2015 12:35 Autor: admin

Haga: policja prosi o pomoc ekstremistów

ulica w Hadze ulica w Hadze foto: Wikimedia Commons
Departament policji z Hagi poprosił salaficki meczezt As-Sunnah o współpracę w trakcie sylwestrowej nocy w patrolowaniu dwóch dzielnic miasta.

Ochotnicy uczęszczający do meczetu As-Sunnah w ramach współpracy z haskim departamentem policji mieli patrolować dzielnice Transvaal i Schilderswijk, by zapobiegać ewentualnym ekscesom ze strony świętującej młodzieży. Zorganizowali też jakieś aktywności dla młodych ludzi w starym budynku szkoły. W zamian za swoją działalność otrzymali vouchery turystyczne.

Sprawą są oburzeni przedstawiciele Partii Wolności (PVV), Geerta Wildersa. Były poseł z ramienia tej partii uważa, że nie rząd Holandii na ulicach nie powinien być „reprezentowany przez salaficki meczet (…) fundamentalistyczną islamską instytucję, której rzecznik powiedział, że nie wierzy w uniwersalne prawa człowieka a holenderskie społeczeństwo jest zbudowane na bezbożnych fundamentach”.

Pismo w sprawie „szariackiej policji” do rady miejskiej Hagi skierował lider PVV w radzie Leon de Jong. „Ten rodzaj islamizacji podkopuje autorytet policji. Policja powinna kontrolować ulice. Z tego powodu nie powinno być miejsca w Hadze na jakikolwiek rodzaj islamskich służb porządkowych”, uważa de Jong.

Ax na podst. 10news.dk

 

Źródło: Euroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(2 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 06 styczeń 2015 19:45
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Haga: policja prosi o pomoc ekstremistów