Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo 10 przykazań mafii
Kategoria: Społeczeństwo   Czwartek, 26 marzec 2015 00:26 Napisał

10 przykazań mafii

Kilka lat temu podczas aresztowania jednego z bossów sycylijskiej mafii odkryto zestaw przepisów obowiązujących członków Cosa Nostra. Nasza Magdalenkowa mafia nie ma żadnych zasad.

Palermo, Sycylia, dnia 7 listopada 2007 roku. Włoska policja dokonuje "nalotu"  na posiedzenie  wysokich rangą "urzędników" mafii, w tajnej kryjówce Salvatore Lo Piccolo – znanego jako Baron-65-letniego gangstera, który podejrzewano  że jest Sycylijskim szefem szefów. Porozrzucane wokół  pistolety, kubańskie cygara i butelki Burbona a także dziesiątki rozmaitych tajemniczych maszynopisów. Gdy wreszcie odczytała zakodowane wiadomości, zdała sobie sprawę że ma w swoim posiadaniu zestaw reguł dobrego Mafioso; tak natknięto się na dziesięć przykazań mafii. Sycylijczycy nadal starać się przestrzegać tych tradycyjnych zasad.

10 przykazań mafioza

 1. Nikt nie może się sam przedstawić  innemu członkowi organizacji. Musi to być osoba trzecia.
 2. Nigdy nie spoglądaj na żonę przyjaciela
 3. Nigdy nie pokazuj się z policjantami
 4. Nie przebywaj w klubach i pubach
 5. Bądź zawsze do dyspozycji Cosa Nostra , nawet jeśli w tym momencie twoja zaczyna rodzić
 6. Osoby mianowane na funkcje traktuj z respektem.
 7. Zawsze obdarzaj szacunkiem swoją żonę
 8. Jeśli zadano tobie pytanie, odpowiedź musi być zawsze prawdziwa
 9. Pieniądze nie mogą być przyjęte jeśli należą do innych członków mafii
 10. Osoby które nie mogą być przyjęte do mafii:
 • ktokolwiek kto ma w rodzinie policjanta
 • ktokolwiek kto ma drugą żonę lub nieślubną partnerkę
 • ktokolwiek kto zachowuje się nieprzyzwoicie
 • ktokolwiek kto nie przestrzega zasad moralnych.

Niektóre z zasad są oczywiste, tak jak obowiązek zachowania milczenia i tajemnicy i muszą być zawsze bezwzględnie przestrzegane. Podczas rewizji znaleziono też wielokrotnie nadpalony obraz przedstawiający rytuał wprowadzający do mafii i napisem: " Przysięgam być wiernym Cosa Nostra  a jeśli bym zdradził niech moje ciało zostanie wypalone tak jak ten obraz".

Jedną z reguł , pokazano ja w czasie filmu "Ojciec Chrzestny" była zasada że ojciec chrzestny nie mógł odmówić żadnej prośbie przedstawionej mu w dniu ślubu jego córki.

 

PS.

Czemu przytacza sie reguly mafijne w kontekscie bandy zdrajcow i kanalii w mafii rowniez trafiaja sie szuje ale przepraszam w mafii tu"ss"ka sa same szuje i kanalie! i zasady jakiekolwiek sa im obce! wiec prosze nie obrazac przyzwoitych mafioso porownujac ich do bandy szczurow!

Źródło: niepoprawni.pl

Proszę mi wybaczyć że dokonałem porównania mafii z naszą bandą zdrajców i kanalii. Owszem w mafii również trafiają się szuje ale w mafii po Magdalenkowej są same szuje i kanalie którym obce są jakiekolwiek zasady. Dokładniej "nasi" mają jedną jedyną zasadę która mówi że nigdy, żadnej nie przestrzegają. Warto o tym na progu sezonu wyborczego pamiętać.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(6 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Czwartek, 26 marzec 2015 15:58