Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Przemoc, gwałty i traktowanie kobiet niczym "podludzi" – tym skończy się przyjęcie islamskich imigrantów
Kategoria: Społeczeństwo   Sobota, 24 październik 2015 17:33 Autor: admin

Przemoc, gwałty i traktowanie kobiet niczym "podludzi" – tym skończy się przyjęcie islamskich imigrantów

Przemoc, gwałty i traktowanie kobiet niczym "podludzi" – tym skończy się przyjęcie islamskich imigrantów foto: RAWA/Wikimedia Commons/CC

Za imigrantami do Europy wkracza prawo szariatu. We Francji strefy „no go” to norma, podobnie jak rosnąca liczba dokonywanych w nich przestępstw. Cierpią kobiety, które islamiści traktują przedmiotowo. Pozwala im na to ich religia – islam.

Co musi się wydarzyć, by Europa otrzeźwiała? Co na to palące się do pomocy uchodźcom ruchy feministyczne, ponoć walczące o prawa kobiet?

Przed zagrożeniami jakie niosą za sobą imigranci wyznający islam przestrzegały kobiety sprzeciwiające się szariatowi na czele z Miriam Shaded, prezes fundacji Estera. Jak wskazywały panie, tam gdzie pojawia się islam, tam łamane są prawa człowieka, a najbardziej cierpią na tym kobiety. Dlatego przedstawicielki płci pięknej postulowały, by zrównać islam z totalitarnymi ideologiami, jak nazizm, faszyzm czy komunizm. Pisaliśmy o tym na portalu PCh24.pl.

Postawa wobec kobiet wynika wprost z koranu. Szariat to prawo kierujące życiem wyznawców zarówno w sunnickiej jak szyickiej odmianie islamu. Sam islam nie uznaje rozdziału życia świeckiego od religijnego, dlatego reguluje zarówno zwyczaje religijne, organizację władzy religijnej oraz codzienne życie muzułmanina – zaznaczyła Paulina Matuszewska, jedna z kobiet występujących przeciw szariatowi.

Jak dodała, prawo to jest sprzeczne z prawem do wolności religijnej i opiera się na założeniu, że musi ono dostarczać wszystkiego co potrzebuje człowiek dla duchowego i fizycznego rozwoju. A kobiety? Mają „prawa równe swoim obowiązkom”, a „mężczyźni maja nad nimi wyższość”.

Taka obyczajowość ma bezpośrednie przełożenie na los kobiet, które w islamie traktowane są przedmiotowo, a w najlepszym wypadku jak obywatelki drugiej kategorii. Koran wprost np. podaje, że w sprawach sądowych na świadków powołuje się dwóch mężczyzn, „a jeśli nie będzie dwóch mężczyzn, to jeden mężczyzna i dwie kobiety mogą być świadkami”. – Oznacza to tyle, że wartość zeznania kobiety w sądzie jest o połowę niższa od wartości zeznania mężczyzny – dodała Matuszewska.

Podobnie rzecz się ma z dziedziczeniem, gdzie na syna – zgodnie z prawem – przypada udział dwóch córek. Z kolei Beata Żołnieruk, przytoczyła inne zapisy koranu, które wprost mówią, że „mężczyźni stoją nad kobietami ze względu na to, że Bóg dał wyższość jednym nad drugimi, i ze względu na to, że oni rozdają ze swojego majątku”. Ta wyższość ma swoje ciemne oblicze, bo prawo zezwala też na przemoc wobec kobiet.

„Przeto cnotliwe kobiety są pokorne i zachowują w skrytości to, co zachował Bóg. I napominajcie te, których nieposłuszeństwa się boicie, pozostawiajcie je w łożach i bijcie je! A jeśli są wam posłuszne, to starajcie się nie stosować do nich przymusu. Zaprawdę, Bóg jest wzniosły, wielki!” – napisano w koranie.

Jak dodała Miriam Shaded, islam traktuje kobiety instrumentalnie, mówi o nich jako o polach uprawnych. – Przychodźcie więc na wasze pole, jak chcecie, i czyńcie pierwej coś dobrego dla samych siebie. Bójcie się Boga i wiedzcie, że się spotkacie z Nim! A ty głoś radosną wieść dla wierzących! – przywołała zapisy koranu szefowa fundacji Estera.

Jej zdaniem to, że takie prawo jest stosowane w praktyce, jest wystarczającą przesłanką do tego, by stwierdzić, że sprowadzanie islamistów do Europy jest nieodpowiedzialne i stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa kobiet. To także godzenie się na łamanie ich praw, szczególnie w strefach szariatu, do których prawo poszczególnych krajów zagląda nieśmiało.

Bolesne jest też to, że poprzez swoje decyzje polityczne, na taki scenariusz godzą się kobiety zajmujące wysokie stanowiska państwowe, a wtórują im m.in. feminizujące środowiska utrzymujące, że murem stoją po stronie praw kobiet.

Marcin Austyn
http://www.pch24.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(9 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Sobota, 24 październik 2015 20:56
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Przemoc, gwałty i traktowanie kobiet niczym "podludzi" – tym skończy się przyjęcie islamskich imigrantów