Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Polscy muzułmanie będą protestować na ulicach
Kategoria: Społeczeństwo   Piątek, 20 listopad 2015 14:06 Autor: admin

Polscy muzułmanie będą protestować na ulicach

Polscy muzułmanie będą protestować na ulicach foto: Wikimedia Commons/CC

Jak donoszą media, polscy muzułmanie mieszkający m.in. w Poznaniu zaplanowali manifestację, w której będą protestować przeciwko terroryzmowi i rasizmowi. To reakcja społeczności islamskiej na ostatnie wydarzenia we Francji, a także na wynikły z tego wzrost niechęci do Arabów w Polsce.

Społeczność muzułmańska mieszkająca w Poznaniu zaplanowała na 29 listopada manifestację, w której będą protestować przeciwko terroryzmowi uprawianemu przez Państwo Islamskie oraz rasizmowi, którego poziom – jak przekonują – wzrósł po zeszłotygodniowych zamachach w Paryżu.

Poznańscy muzułmanie wyrażają nadzieję, że publiczne i stanowcze potępienie Państwa Islamskiego uchroni ich od narastającej niechęci wobec Arabów i wyznawców Islamu.

– Manifestacja ma się odbyć na Placu Wolności. To będzie symbol, że muzułmanie są przeciw terroryzmowi, przeciw rasizmowi i przeciw nienawiści – powiedział portalowi Radio Merkury, przedstawiciel poznańskich muzułmanów Youssef Chadid.

Przedstawiciele muzułmańskiej społeczności w Polsce twierdzą, że po ostatnich wydarzeniach we Francji agresja wobec wyznawców Islamu wzrosła do niebezpiecznego poziomu.

Jak przekonuje jeden z imamów, Youssef Chadid, muzułmańskie kobiety w Polsce dla bezpieczeństwa nie noszą chust, które upodobniłyby je do muzułmanek, a on sam w noc po atakach terrorystycznych we Francji otrzymał kilkadziesiąt telefonów z pogróżkami.

Nad uczestnictwem w muzułmańskiej manifestacji w Poznaniu zastanawia się prezydent miasta, Jacek Jaśkowiak.

http://pikio.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 20 listopad 2015 15:12
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Polscy muzułmanie będą protestować na ulicach