Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Europejscy Żydzi masowo emigrują do Izraela
Kategoria: Społeczeństwo   Piątek, 15 styczeń 2016 08:30 Autor: admin

Europejscy Żydzi masowo emigrują do Izraela

Europejscy Żydzi masowo emigrują do Izraela foto: Wikimedia Commons/CC

Wraz z masową imigracją muzułmanów do Europy mamy zdecydowany wzrost liczby Żydów, którzy opuszczają nasz kontynent w obawie przed islamskim terroryzmem. Często przy tej okazji mówi się o szalejącym antysemityźmie i porównuje się obecną sytuację do tej, jaka miała miejsce tuż przed II wojną światową.

Na początku zeszłego roku we Francji miały miejsce różne ataki terrorystyczne. Zamordowano między innymi redaktora naczelnego magazynu Charlie Hebdo, kilkanaście innych osób oraz kilku Żydów. Wtedy Europejskie Stowarzyszenie Żydów zaczęło domagać się od Unii Europejskiej specjalnych szkoleń w dziedzinie samoobrony oraz łatwego dostępu do broni palnej - oczywiście tylko dla Żydów.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu stwierdził, że cała Europa jest antysemicka i wezwał wszystkich Żydów do powrotu do Izraela. Od tamtego momentu liczba żydowskich emigrantów wzrosła dramatycznie i określa się ją jako rekordową. Agencja prasowa Associated Press otrzymała informację, że w 2015 roku niemal 10 tysięcy Żydów z Zachodniej Europy wróciło do Izraela, z czego aż 8 tysięcy pochodziło z Francji. Dla porównania, rok wcześniej liczba ta była niższa o 10%, natomiast w 2013 roku była niższa o ponad 50%.

Według ekspertów, Żydzi czują się na naszym kontynencie zagrożeni w takim samym stopniu jak za czasów II wojny światowej, a Francja jest obecnie dla nich najniebezpieczniejszym krajem. Premier Izraela domaga się aby Europa zaczęła działać i podjęła stosowne kroki aby ochronić Żydów przed terroryzmem. Tylko dlaczego jakoś nikt nie chce chronić pozostałych mieszkańców?

 

Źródło: bigstory.ap.orgzmianynaziemi.pl


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(4 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 15 styczeń 2016 13:01
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Europejscy Żydzi masowo emigrują do Izraela