Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo 7 000 tajnych agentów moralności będzie patrolować Teheran
Kategoria: Społeczeństwo   Piątek, 22 kwiecień 2016 16:04 Autor: admin

7 000 tajnych agentów moralności będzie patrolować Teheran

Policja w Teheranie rozmieści 7 000 tajnych agentów moralności, których zadaniem jest rozprawienie się z kobietami, które nie przestrzegają ścisłej zasady noszenia hidżabu.

Takie działania mają miejsce każdej wiosny, kiedy rosnąca temperatura w stolicy zachęca ludzi do wyjścia, władze czują się wówczas zobowiązane do pilnowania czy normy moralne będą przestrzegane.

Co jest kontrolowane przez policję moralności? Niedopasowane chusty, zbyt ciasne płaszcze, zbyt krótkie spodnie i bransoletki u mężczyzn. W tym roku doszło do listy wyprowadzanie psów.

Reakcja nie będzie jednak natychmiastowa. Agenci będą przesyłali zdjęcia tablic rejestracyjnych do przełożonych, którzy będą oficjalnie wzywali występujących przeciwko moralności na policję. Jeżeli osoba taka nie pojawi się na posterunku po otrzymaniu wezwania, nie będzie mogła sprzedać samochodu.

Mówi się, że coraz więcej kobiet w Teheranie nie nosi chusty podczas jazdy samochodem, a najnowsza moda to noszenie płaszcza bez guzików.

Co prawda ostatnie wybory wygrał Hasan Rouhani, który jest przeciwko takim działaniom policji, ale ta działa pod bezpośrednią kontrolą najwyższego przywódcy Ajatollaha Ali Khameneiego. (j)

 

źródło: The GuardianEuroislam


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(1 głos)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Piątek, 22 kwiecień 2016 17:49
alexjones.pl Inne Społeczeństwo 7 000 tajnych agentów moralności będzie patrolować Teheran