Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Powstał portal promujący tzw. „uchodźców”
Kategoria: Społeczeństwo   Wtorek, 24 maj 2016 08:17 Autor: admin

Powstał portal promujący tzw. „uchodźców”

Strona uchodzcy.info powstała z myślą o podnoszeniu świadomości społecznej na temat uchodźców w Polsce i Europie poprzez upowszechnianie rzetelnej wiedzy i obalanie stereotypów […] Jej zadaniem jest zachęcanie i inspirowanie do działań na rzecz uchodźców w jak najszerszym zakresie – od walki z mową nienawiści, przez działania edukacyjne i medialne, po bezpośrednią pomoc potrzebującym – tłumaczą autorzy strony.

Możemy dowiedzieć się, że portal powstał z inicjatywy grupy „Chlebem i Solą” oraz Fundacji Batorego, w ramach projektu Obywatele dla Demokracji. Jak informuje portal niezalezna.pl, projekt Obywatele dla Demokracji jest finansowany z Funduszy Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które są bezzwrotną pomocą udzielaną przez Norwegię, Islandię i Liechtenstein.

Autorzy piszą m.in., że nieprawdziwe jest stwierdzenie: Nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie.

Zdanie to w ostatnich latach zyskało sporą popularność. I choć nie można mu odmówić efektowności, to z całą stanowczością trzeba stwierdzić, że jest ono nieprawdziwe, a przy tym szkodliwe, bo służy wyłącznie do nakręcania spirali islamofobii – czytamy.

Innym absurdalnym stwierdzeniem jest to, jakoby uchodźcy byli ratunkiem na kryzys demograficzny.

Uchodźcy zabiorą nam pracę. To jedna z najczęstszych obaw wywołanych przez plany przyjęcia do Polski uchodźców. Według ekspertów badających rynek pracy nie mamy się jednak czego obawiać. Dlaczego? Ponieważ liczba Polaków bardzo szybko się kurczy, co będzie miało w przyszłości katastrofalny wpływ na naszą gospodarkę. Uchodźcy mogą trochę ten proces zastopować – napisano.Źródło: NDIE.PL


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(5 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Wtorek, 24 maj 2016 08:50
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Powstał portal promujący tzw. „uchodźców”