Font Size

Czcionka
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Papież jasno i zdecydowanie - Nie będzie kapłaństwa kobiet
Kategoria: Społeczeństwo   Niedziela, 06 listopad 2016 19:10 Napisał

Papież jasno i zdecydowanie - Nie będzie kapłaństwa kobiet

Kropla drąży kamień więc, ci co chcą podminować Kościół Katolicki po kropelce drążą dziurkę w którą chcą zamontować minę. Próbują drażyć na różne sposoby: a to akceptacja rozwodników i sodomitów, teraz znowu kobiety przy ołtarzu.

Podprowadzają już tam kobiety i np.w USA krążą już wokół ołtarza jako ministrantki. Oswajają nas z takim widokiem.

W samolocie, podczas powrotu z obchodów 500-lecia reformacji, dziennikarze zapytali papieża Franciszka czy uważa, iż w Kościele katolickim kobiety będą mogły zostać kapłanami.

A propos? Czy nie denerwuje Was maniera podpytywania Papieża o to i o owo na pokładzie samolotu, co miałoby chyba sugerować że  będąc bliżej Nieba pan Bóg łatwiej usłyszy co mówi Papież i jeśli nic się nie dzieje, to miałoby to co Franciszek mówi, być "przyklepane"? Papież się na takie zabiegi godzi? Czyżby nie było lepszego miejsca do prezentacji stanowiska Kościoła? Może wkrótce będzie to robił podczas jedzenia albo może z łóżka?

Pytanie było związane z tym, że podczas pobytu w Szwecji, papież spotkał się z kobietą stojącą na czele wspólnoty kościelnej luteranów.

Prawdą jest, że w pewnych okolicznościach papież Franciszek przebrał się za luteranina, ale trzeba się puknąć w głowę jeśli się pomyślało że już całkiem pogrzebał Tradycję Kościoła Katolickiego.

Papież Franciszek wyklucza kapłaństwo kobiet

Odpowiedź na prowokację dziennikarską była krótka i jasna:

"W sprawie święceń kobiet ostatnie słowo jest jasne, wypowiedział je Jan Paweł II i ono pozostaje" – powiedział papież.

W 1994 r. Jan Paweł II wydał list apostolski „O udzielaniu święceń kapłańskich wyłącznie mężczyznom”.

W Ordinatio Sacerdotalis jest powiedziane co następuje:

„Aby zatem usunąć wszelką wątpliwość w sprawie tak wielkiej wagi, która dotyczy samego Boskiego ustanowienia Kościoła, mocą mojego urzędu utwierdzania braci (por. Łk 22,32) oświadczam, że Kościół nie ma żadnej władzy udzielania święceń kapłańskich kobietom oraz że orzeczenie to powinno być przez wszystkich wiernych Kościoła uznane za ostateczne”.

W  1975 roku Ojciec Święty Paweł VI, stwierdził:

Kościół święty „utrzymuje, iż święcenie kobiet do kapłaństwa jest niedopuszczalne z bardzo fundamentalnych powodów. Wśród nich są: poświadczony w Piśmie Świętym przykład Chrystusa, który wybrał swoich Apostołów jedynie spośród mężczyzn; stała praktyka Kościoła, który naśladuje Chrystusa w wybieraniu jedynie mężczyzn; a także żywe Magisterium Kościoła, które konsekwentnie twierdzi, że wyłączenie kobiet z kapłaństwa pozostaje w zgodzie z zamysłem Boga wobec swego Kościoła”.

Nic się od tamtych czasów nie zmieniło.

https://www.youtube.com/watch?v=XDt98NKvljI

Stanowisko Papieża jest jasne:

– Eklezjologia katolicka ma dwa wymiary. Wymiar Piotrowy, a więc związany z Apostołami, Piotrem i biskupami i wymiar maryjny, a zatem kobiecy w Kościele. Kto jest ważniejszy w teologii i mistyce Kościoła? Apostołowie czy Maryja? To Maryja – powiedział papież.

Kropka. Amen.


Polub nas na facebooku

Oceń ten artykuł
(3 głosów)Jeśli chcesz skomentować, ale nie używasz portali społecznościowych, możesz użyć naszego niezależnego systemu komentarzy.
Żeby to było możliwe, należy musisz mieć w naszym portalu zarejestrowane i aktywowane konto użytkownika, a także musisz być zalogowany. Rejestracja trwa chwilę i jest bezpłatna.
Rejestracja w portalu
Logowanie
Ostatnio zmieniany Niedziela, 06 listopad 2016 21:33
alexjones.pl Inne Społeczeństwo Papież jasno i zdecydowanie - Nie będzie kapłaństwa kobiet